Wpis z mikrobloga

Jestem w 3 klasie Technikum Informatycznego. Pomimo tego, że w gimnazjum całkiem dużo programowałem, to dość szybko odkryłem, że nie jest to mój świat - i tak jednak poszedłem do tego technikum. Myślałem o zmianie szkoły wcześniej, ale pandemia, lekcje zdalne i tak znalazłem się w 3 klasie.
Oprócz totalnego braku zainteresowania, jest jeszcze jeden problem - poziom szkoły. Przedmioty są na całkiem wysokim poziomie, a ja nie widze kompletnie żadnego sensu w uczeniu się na nie. Nie mam żadnej motywacji, w szkole jedynie się męczę. Pomyślałem o zmianie szkoły. Czy jest ktoś z was kto zmieniał szkołę w 3 klasie? Myślałem o przejściu do liceum (szybciej napisałbym maturę i poszedł do pracy/na studia). Wiem, że podczas zmiany z 3 klasy Technikum, ląduje w 2 klasie liceum. Tylko, że jestem po gimnazjum, więc nie ma już drugich klas liceów po gimnazjum - są tylko trzecie. Ktoś wie jak to wygląda w takiej sytuacji? Czy jest w ogóle możliwość aby z 3 klasy technikum przepisać się do 3 klasy liceum?
Z góry dzięki za pomoc

#szkola
  • 4
@raduk jestem w podobnej sytuacji. Również nie odnajduję się na informatyku i chciałbym zmienić szkołę, tylko z tą różnicą, że jestem w 3 klasie po podstawówce. Od kilku miesięcy rodzice próbują mi załatwić nauczanie indywidualne jednak wątpię że nabiorę chęci do nauki przedmiotów zawodowych