Wpis z mikrobloga

Cholera, chciałem wrócić bo super liga się szykuje, ale z gtx 1070 i i5 6600k na pokładzie + 32gb RAM (to na nowy sprzęt rig), to raczej ciężko będzie popykać? Wbiłem na standard i juiced t16 mapki nawet bez deli mają spore spadki (,)
#pathofexile
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WykoplayerSsie: Mam taki sam zestaw, ale z prockiem Ryzen 5950 i jest w miare OK. Może spróbuj procka zmienić na lepszy. Karta też troche za słaba, ale chyba przy obecnych cenach kart graficznych szkoda wywalać 4k na karte. Ja przynajmniej czekam chociażbym miał jeszcze czekac kilka lat:)
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: Nie no, ja kupuję pewnie za jakiś miesiąc, góra dwa. Miał być już msc wcześniej z 3080 na pokładzie, ale niestety trafiła się zajebista oferta na kupno mieszkania i w pt podpisuję papiery (,).
  • Odpowiedz
@WykoplayerSsie: Sprawdz tez jak gra działa na vulkanie, trzeba tylko pobiegać pare razy ta sama mapkę żeby assety się dobrze doczytaly i zapisały, pierwsze wrażenie może być #!$%@?
  • Odpowiedz
@Tang0: U mnie jest taki problem, że na vulkanie jakieś smurzenie, dodatkowe jakieś gówno widać jakby artefakty, nie wiem skąd xD Kiedyś tego nie miałem :D. Szkoda, najwyżej odpuszczę sobie tą ligę i jeśli BF VI będzie ch-wy to wbiję na kolejną
  • Odpowiedz
na vulkanie jakieś smurzenie, dodatkowe jakieś gówno widać jakby artefakty


@WykoplayerSsie: sproboj wylaczyc dynamic texture scaling czy jak to tam sie nazywa, bedziesz mial troche mniej fpsow ale generalnie vulcan lepiej działa niz dx, sam jeszcze w 3.14 grałem na gtx 970 i to bez wiekszych problemow robilem deli
  • Odpowiedz
@WykoplayerSsie: a powiedz kiedy zainstalowales poe? Bo bodajze 2 ligi temu zmieniali cos w systemie klienta, ze zamiast miec 1plik 30GB czy iles tam, to masz wiele plikow. No i w teorii powinno Ci sie samo to przeinstalowac, ale niektorym to nie dzialalo jak nalezy i musieli od nowa instalowac gre.
Ewentualnie mozesz wykasowac cache poe, ale wtedy musisz pare mapek odpalic zeby lagow nie bylo
  • Odpowiedz
@WykoplayerSsie: Ja gram na zwykłym laptopie nawet nie gamingowym z 1050 (°° o 100% deli albo full party juiced mapki mogę zapomnieć, ale jakies takie zwykłe t16 z nie wiem 40% deli dają radę, chyba że się harbinger pojawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WykoplayerSsie: powiem szczerze ze ja na ryzen 3600 z 970 nie mialem takich zwiech, wczesniej na 2500k cpu juz poe sie bardzo dławilo ale to było 2 lata temu, wiec moze rzeczywiscie proc czkawki dostaje aczkolwiek cos dziwnego masz z tymi artefaktami, nie widzialem czegos takiego jeszcze, ewentualnie mozesz sterowniki przeinstalować bo z vulkanem to nigdy nie wiadomo
  • Odpowiedz
@KittySlayer: jest tez np myk z wylaczeniem dzwiekow w grze, ewentualnie mozna poesmoother ogarnac, ale srednio bez efektow by sie gralo, jak w jakies diablo2 bez remastera xD. Probowalem wszystkiego poza smoltherem i formatem (teraz leci) zanim tu napisalem. Zobaczymy co bedzie po formacie
  • Odpowiedz