Wpis z mikrobloga

dobra, bo ja czegoś nie rozumiem
dlaczego inpost od wejścia na giełdę w amsterdamie tylko spada?
tradingview

wyniki finansowe są bycze w #!$%@? że tak powiem (randomowy artykuł z wykresami i liczbami)
osobiście jestem zadowolony z usług, z rozwoju spółki, z cyfryzacji (aplikacja świetnie działa, dostawy są totalnie bezkontaktowe)
sądzę że paczkomaty są dużo wygodniejsze dla zwykłych kupujących niż kurier (dostępność 24/7)

czy tylko ja czuję że aktualna cena akcji jest poniżej wartości spółki i że inpost to bardzo dobra inwestycja?

może chodzi o fakt, że jak w 2017 roku spółka wychodziła z giełdy to jej kapitalizacja była co, stukrotnie mniejsza niż podczas debiutu w amsterdamie? to problem? xd
albo ta ostatnia sprawa o tym, że brzoska unikał podatków w polsce?
czy po prostu problemem jest to, że inpost listowany jest tylko w amsterdamie, stąd główni potencjalni zainteresowani
(polacy) mają minimalnie utrudnione kupno tych akcji?

może ktoś mądry ma odpowiedzi na moje pytania
ja zapraszam do dyskusji

#gielda #inwestycje #inpost
  • 8
@NiquS7: Zdecydowanie notowania w Amsterdamie są problemem, IPO co prawda było wysoko wycenione, ale np takie Allegro również, ale się utrzymało w wycenie. Po prostu za granicą dużo Inpost jeszcze nie zwojował, więc mało kogo to obchodzi a Polak ma utrudniony dostęp. Zobacz jakie mały obrót robi na tej giełdzie w amsterdamie, w Polsce byłoby to pewnie 2-3x więcej.
Zobacz jakie mały obrót robi na tej giełdzie w amsterdamie, w Polsce byłoby to pewnie 2-3x więcej.


@spinor: No świetny pomysł. Co mogło by się złego wydarzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież by nie stanęli na skraju bankructwa zaraz po IPO, ściągnęli po cichu strategicznego inwestora, i wychu...li wszystkich na akcjach.

W Polsce nie zadebiutują w dopóki Rafał brzoska jest CEO. On jest obrażony na Polskę i