Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Zna ktoś jakiś bank w którym działają płatności nfc z odblokowanym bootloaderem? Roota nie potrzebuje. Siedzę na stockowym LOS. Obecnie mam ING ale jakiś czas temu przestało to działać i czas zmienić bank.
Chyba że ewentualnie jest jakiś sposób spatchowania appki ING żeby nie wymyślała głupot. Magisk nie jest rozwiązaniem bo średnio ufam w jego bezpieczeństwo.
#android #bankowosc #banki #ing #root
mjnck - Zna ktoś jakiś bank w którym działają płatności nfc z odblokowanym bootloader...

źródło: comment_1634492873R0zcy7mSgECcyeHQhSq0di.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mjnck:

Magisk nie jest rozwiązaniem bo średnio ufam w jego bezpieczeństwo.

Dlaczego tak sądzisz?
Używam Magiska od kilku lat, a custom ROM-ów (LineageOS, wcześniej CyanogenMod i crDroid) i Xposed od około 10 lat i nikt nie włamał mi się na konto bankowe. Choć pilnuję się i praw roota udostępniam tylko zaufanym aplikacjom.

Chyba że ewentualnie jest jakiś sposób spatchowania appki ING żeby nie wymyślała głupot.

Magisk jest na pewno bezpieczniejszy od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mp107: używałem kiedyś magiska ale jest zbyt napakowany niepotrzebnymi mi funkcjami, dodatkowo psuje aktualizacje OTA systemu. Nie potrzebuję i nie chcę roota.
Wiadomo że tego patcha najpierw bym dokładnie przejrzał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuK1337: super, dzięki, na pewno się pobawię. Fingerprinta ustawiać na swoje urządzenie (OP5T, czyli ostatni build na andku 10 a mam LOS 18.1 na andku 11) czy zostawiać tego domyślnego OP7?
@mjnck: ja używam danych zgodnych ze stockiem mojego telefonu.
Takiego configa używam na 8T:

BUILD_FINGERPRINT=OnePlus/OnePlus8T_EEA/OnePlus8T:11/RP1A.201005.001/2011132154:user/release-keys
BUILD_DESCRIPTION=OnePlus8T-user 11 release-keys
BUILD_SECURITY_PATCH_DATE=2020-10-01
BUILD_VERSION_RELEASE=11
Udało się oszukać appkę używając ih8sn od @LuK1337 ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Musiałem dodatkowo usunąć dane aplikacji i podpiąć ją do konta na nowo i ruszyło. Dzięki wielkie :D