Wpis z mikrobloga

Jeśli Makkwak jest słaby, a mimo to przetrwał Covida i lockdowny to jak słaby musiał być Charbel, że padł ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@virtroy: Już odpowiadam. Makkwak ma lepsze lokalizacje i jest nastawiony na innego klienta. Makkwaka ideą biznesową jest zrobić taniego kebaba na masową skalę. Nie oznacza to bynajmniej, że sam produkt jest najlepszy. Oznacza to tyle, że ten model biznesowy jest rentowniejszy.

Analogicznie. W McDonaldzie
Powinni w końcu wprowadzić do podstawówek ekonomię na poziomie podstawowym skoro takie pytania tu padają.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Zgadzam się. wtedy ktoś, kto zakłada knajpę nie miałby problemu ze znalezieniem optymalnej lokalizacji, dobraniem jakości produktu pod docelowy target klienta i ...utrzymaniem się na rynku.

Prawda jest taka, że mój post miał charakter żartobliwy, dlatego dałem w nim Lenny Face'a. Fakt, że napisałeś mi pod spodem esej świadczy o tym, że go nie zrozumiałeś.
źródło: comment_1634470840EP2D7RNQpB5OJsYa7WUtEE.jpg
i ...utrzymaniem się na rynku.


@virtroy: Na pewno tak precedensowa sytuacja jak zamknięcie gastronomii i możliwości zarobkowania na kilka miesięcy nie miała na to wpływu. Wiadomo też, że kebaby są rentowne tylko w centrum. W innej dzielnicy są skazane na porażkę. Dlatego w takim Berlinie masz tylko kebaby w Mitte, w innych nie występują.

że post miał charakter żartobliwy,


@virtroy: Próbowałeś kariery w polskich kabaretach? Myślę, że świetnie byście pasowali
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Mi smakuje, mięso jest dobrze przyprawione, sosy nie są na majonezie tluste tylko bardziej na jogurcie, całkiem spory ze idzie się najeść spokojnie na pare godzin (nie biorąc dużego!).

Osobiście polecam lawasza (placek, ale nie okrągły jak wszystkie kebaby, tylko prostokąt zawinięty), ale tylko jak masz zamiar zjeść to do 15 minut od wydania (szybko sie rozpada od sosu).

Bułka przetrwa więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szr1h: Akurat jestem team Bar Rab jeśli ma być słabo i przeciętnie.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Jestem ciekawy skąd ta miłość ludzi do raba.
Mak Kwaka i raba nie jadłem już grubo ponad rok, a może i nawet 2. A dokładniej to raba jadłem raz.
I muszę przyznać, w smaku wydawał się LEPSZY od Mak Kwaka.
Z tą różnicą, że mak Kwaka przez kilka lat pracy w okolicy bramy portowej jadłem kilkanaście, a