Wpis z mikrobloga

@Castagiro: ja mam, ale nie na wifi, bo takich chyba nie ma. Głowice łączą się z bramką, a jedynie bramka wpięta jest do sieci. Sprawdza się ale czy jest opłacalne? Założyłem je w ubiegłym sezonie i miałem nadpłatę. Na zwrot kosztów nie liczę. Bardziej zależało mi na komforcie. Po roku na najbardziej oddalonych od bramki głowicach mam połowę baterii.
Też się zastanawiam nad tym. Zestaw tuya z Ali wygląda spoko. Działa to przez protokół zigbee a przez wifi łączysz się jedynie z bramą. Podobno baterie w głowicy wytrzymują około roku.
@L3stko: Właśnie głównie o komfort chodzi, np ustawienie godzinowe, kiedy jak ma grzać itp. Zawsze lepiej jak wracasz do domu, w którym pół godziny wcześniej zaczęło grzać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@r102: wybijcie sobie z głowy te tanie urządzenia. Więcej z tym problemów niż korzyści. Tylko renomowane firmy, a najlepiej jeden z dwóch systemów: Tado lub Netatmo.
@Castagiro: @r102: poczekajcie do Black Friday. Netatmo zawsze robi super promocje na swojej stronie. Paczka prosto z Francji idzie dwa dni. Napiszcie jakie macie źródło ogrzewania i ile głowic potrzebujecie, a doradzę Wam jaki zestaw będzie odpowiedni.
@L3stko:
A czy jest jakaś taka opcja sterowania tymi głowicami ale niezależnie od temperatury?
Chodzi mi o ogrzewanie podłogowe, obecnie manualne głowice mam w takiej rozdzielni - metalowej skrzynce w mieszkaniu (3 strefy).
W dodatku mam to obecnie zabudowane i jak chcę zmienić temperaturę czy wyłączyć/włączyć podłogówkę to muszę się trochę nagimnastykować aby się tam dostać. Ale sterowanie taką głowicą zależnie od temperatury nie ma sensu, bo w tej skrzynce jest
@L3stko: Tak, tylko oni tam piszą o zewnętrznym termostacie. W sensie mam głowicę w rozdzielni, a czujnik temp w łazience np i w zależności od temp w łazience to mi się włącza albo nie.
A mi nie o to chodzi, ja chce mieć stały przepływ niezależny od temp w pomieszczeniu. Po prostu nie chcę tego robić manualnie tylko z telefonu :D
@A_Duda: nie wiem czy możliwe jest sterowanie stopniem otwarcia. Sterować z aplikacji się da, po prostu musiałbyś ustawić najniższą i najwyższą możliwą temperaturę i będziesz miał zamkniętą lub otwartą.
@L3stko: Też to rozkminiałem, ale stopień 1 -2 max wystarcza, bo jak dam na 5 to mam na podłodze 30 stopni XD
A znów bawić się że przez 15 min na max otwarte potem zamknięte i za 2h znów otwarte na 15 minut, to trochę uciążliwe będzie, bo temperatura nie będzie stała, a i pewnie baterie będą miały mniejszą żywotność, jak będzie się co chwilę otwierać i zamykać.
@Castagiro: ja mam TADO, ciężko powiedzieć czy cokolwiek oszczędziłem dzięki temu, ale komfort temperaturowy w mieszkaniu jest zachowany, t.j. mam ogrzewanie miejskie i jeśli ustawie w zimie te 21 stopni w pokoju, to tą temperaturę trzyma. Świetny schedule gdzie sobie możesz do spania obniżyć temperaturę do tych 17-18. Baterie schodzą różnie.. ja wymieniłem od 2 lat jakieś 5 sztuk zwykłych AA.