Wpis z mikrobloga

Siemano górnicze świry. Jakie stelaże na 6 kart polecacie? Mam dylemat pomiędzy:

https://allegro.pl/oferta/stelaz-koparki-kryptowalut-6-kart-aluminiowy-10117254901

i

https://allegro.pl/oferta/obudowa-na-6-kart-stelaz-pod-riser-ver-008s-009s-10450761655

Pierwszy jest lepszy, bo tańszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z kolei ten drugi ma dedykowane mocowania pod risery, przez co powinien być bardziej stabilny, jednak czy to ma jakiekolwiek znaczenie jeśli i tak wszystko będzie stało nieruszane?

A może polecicie jakieś inne racki?

Z góry dziękuję za pomoc

#kryptowaluty #kopaniekryptowalut #mining #ethereum #kartygraficzne #nvidia #radeon
Pobierz
źródło: comment_1634397363IAnAgkViuxvUGqTRJsSAmQ.gif
  • 22
@ropemaxxer:
Dużo taniej i praktyczniej byłoby kupić profile aluminiowe w hurtowni (dotną Ci na wymiar) i plastikowe łączniki + nitownicę i samemu zrobić. Ja miałem te allegrowe racki i po złożeniu całości ręki między karty a płytę z riserami nie włożysz.

PS masz świadomość, że Ether przechodzi niebawem z PoW na PoS, a ATI niedawno prezentowała nową kartę dedykowaną kopaczom o wydajności 60-70Mh/s?
@TataBartusia: Ok, więc biorę tańszy. Jeszcze takie pytanko-adaptery z m.2 na zwykłe pcie działają stabilnie czy są z tym problemy? Póki co mam 6 kart, więc i tak moja gamingowa płyta b450-f nie będzie miała lekko, ale jakby udało się jeszcze zdobyć w przyszłości dwie karty to fajnie jakby dało się je włożyć do obecnej maszyny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ropemaxxer: oki, ja mam plan żeby sprzedawać na bieżąco i za zarobioną kasiore rozwinąć biznes, więc próbuje się dowiedzieć co i jak. A tak z ciekawości, na jakich GPU kopiesz? I ile % się już zwróciło przez te 4 miesiące, biorąc pod uwagę dzisiejszą cenę krypto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ropemaxxer: to już niezła kopalnia jak masz ponad 20 kart ( ͡º ͜ʖ͡º) Zastanawiam się jeszcze jak jest z gwarancją, rozumiem że kupuje się nowe karty z 2 letnia gwarancją / rękojmią, czy kiedy by taka karta padła to można ją oddać na reklamacje? Czy grzebanie przy napięciach itd. powoduje utratę gwarancji?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ropemaxxer: jeszcze nurtuje mnie kwestia LHR, z tego co rozumiem to zabezpieczenie karty przed kopaniem, które obniża jej wydajność. Da się je jakoś zdjąć żeby kopać jak na karcie bez tego? Czy trzeba po prostu polować na egzemplarze bez LHR? I czy karty AMD też mają coś takiego, czy tylko nvidii?
@HumanBeing karty z LHR 2.0 kopia okolo 70% tego co karta bez LHR przy tym samym poborze pradu. Czy warto polowac na karty bez LHR? Ciezko powiedziec, sam, mimo ze mam kilka kart z LHR, to juz teraz bym ich nie kupowal, bo gdy spadnie oplacalnosc kopania to beda pierwsze do wyciagniecia, wiec ich wartosc tez mocno spadnie przez duza podaż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ropemaxxer: amd nie ma LHR ani swojego odpowiednika? I z ciekawości, masz fotowoltaike? Jeden Mirek pisał że nie miał i przy kilku koparkach miał parę razy wizytę panów z elektrowni, którzy mieli sprawdzić czy nie ma jakiejś awarii, że aż tak dużo prądu czerpie ( ͡° ͜ʖ ͡°)