Wpis z mikrobloga

Chciałbym w najbliższej przyszłości pozbyć się większej ilości PLN w celu inwestycji w ETF przez maklera BOŚ (IKE) i resztę na XTB. Jak najlepiej wymienić walutę aby stracić jak najmniej? Pieniądze trzymam w ING, mam tam rachunki walutowe w USD i EUR, mam też do dyspozycji Revolut (basic konto - problem z potencjalnymi limitami?). Lepiej wymienić w banku / revolucie i zasilać maklera przelewem walutowym? Czy może wymienione systemy akceptują PLN i przeliczają same i to też jest okej?

Pytanie do jasnowidzów - lepiej sprzedawać PLN teraz czy jednak wierzycie, że Glapiński się wystraszył i podniosą stopy bardziej w listopadzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #etf #inwestycje #forex
  • 5
@BrettyGood: teraz to jedno czy sprzedaż czy nie chyba że to państwo j*bnie totalnie. Osobiście gdybym miał wybierać na jaka walutę teraz wymieniać PLN to przeanalizował bym rynek I walutę norweska lub szwajcarska (totalnie nie wiem jak stoją) ale dolarem też może szarpać za jakiś czas względem niezależnych rynków. Co do wymiany waluty na @ING_Bank_Slaski masz opcje kantoru w usługach. Nie robisz przelewu z konta w PLN na Konto Euro bo
@BrettyGood Na IKE możesz przelewać tylko PLN, więc za dużo wychodzi nie masz. Na XTB staraj się wybierać ETFy notowane w EUR, żeby uniknąć SWIFT. Z przewalutowaniem możesz kombinować Revolutem i PayPalem.