Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swinka-lesna: Dobra Ty mi lepiej powiedz jakim cudem ma otwarte jednocześnie L i S dla tej samej pary. U mnie jak mam już L i chce otworzyć S to zamyka po prostu część L (òóˇ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@splitt: Zwiększy sobie liq. price i będzie miał drugą szansę na trafienie w górkę i zamknie longa + dokupi shorta żeby uśrednić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@splitt: Nie będzie, gra na crossie. W momencie screena ma liq. Price na 77.5k. Dzięki temu że ma longa może dociągnąć dalej bo z longa będzie zarabiał na margin do shorta. Jak trafi że przy 85k jest górka i zamknie wtedy longa z zyskiem i ewentualnie dokupi shorta za zyski bo ma pewność że spadnie to wyjdzie lepiej niż jakby go zlikwidowało na 77.5k.

Jak zamknie teraz część shorta to
  • Odpowiedz
@inXe: kolego rozpisałeś się, szanuje ale nie masz racji - liczy się tylko sumaryczna pozycja w ramach jednego margina. Czy masz 1000 shorta i 500 longa, 500 shorta, 2000 shorta i 1500 longa itd to wszystko bedzie identyczne w skutkach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swinka-lesna: Ok już sobie znalazłem, w preferencjach futures trzeba zmienić position mode z one-way na hedge mode i można działać. Super bo już dawno chciałem tak robić, a myślałem że po prostu się nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@splitt: Dobra, a co w sytuacji jakby chłop nigdy tego longa nie otworzył załóżmy że miał liq. Price na 75k.

1. Cena dochodzi do 75k i chłop dostaje SMS od chińczyka.
2. Cena dochodzi do 74k i chłop ma farta bo to nowe ath, cena zawraca. Żeby wyjść na zero chłop musi czekać na 31k.
3. Chłop robi to co mówisz bo się obsrał. Zamyka połowę pozycji na 55k, traci $650k, zwiększa mu się liq price do 95k. Żeby wyjść na zero, musi zrobić +865% z tego shorta czyli BTC spada do 18k i chłop jest na 0.
3a. Chłop dokupił drugie tyle shorta po zrealizowaniu straty i entry ma na 43k, liq price wraca na 75k (w portfelu 650k straty, ryzyko likwidacji takie samo, szanse na odrobienie takie same jakby nic nie zrobił, bo jak wyjdzie na 0 to i tak jest 650k w plecy, a żeby je odrobić znowu musi spaść na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@splitt: Najlepiej to chyba widać po tym, że już zwiększył sobie liq. price tym longiem i nawet jak zamknie longa teraz, to już ma większe szanse na pozostanie na planszy i łatwiejszą drogę do wyjścia bez straty. Bo wystarczy że zamknie shorta na -$147k i jest na 0.

Jakby zamiast otworzyć longa, zamknął taką część shorta to musiałby na shorcie zarobić te 147k.

To czy taka strategią się uda to
  • Odpowiedz
@inXe: Redukcja pozycji wpłynie w taki sam sposób na liq price jak otworzenie longa na tym samym margin. Bo równoległy long na cross w hedge mode to tak naprawdę jest również redukcja pozycji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@splitt: Ja to widzę tak:

Jeżeli zroobi na tym longu +150k, cena wróci na 31k to jest 150k na plus.

Jeżeli zamknie część shorta dającą 150k straty, i cena wróci do 31k to jest 150k na
  • Odpowiedz
@inXe: zarobi na longu 150k, ale na oryginalnym shorcie straci 300k, więc w sumie będzie 150 w plecy. Gdyby zamiast longa zredukował shorta to będzie również 150k w placy.

Najlepiej to sobie wyobraź, że zamiast mniejszego longa typ otworzył longa o takiej wartości jak short. Wtedy zajmuje pozycję neutralną względem rynku i jego equity nigdy się nie zmieni, niezależnie od tego jak kurs będzie wariował. Dokładnie taki sam efekt by
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@splitt: Zakładając że typ dalej wierzy w BTC poniżej 31k po wielkim krachu, ale jego trzeźwy umysł ogarnął ze idziemy po nowe ath, to czy nie robi dobrze ze na chwilę wchodzi w long, skoro wierzy ze jego short i tak da mu zarobić?
  • Odpowiedz