Wpis z mikrobloga

Który telefon wybrać?
Wymagania:
- dobre zdjęcia
- fajnie jak będzie poręczny (6cali lub mniej)
- płynne działanie systemu i mniej wymagających apek (nie nowych gier)
- bateria trzyma dzień przy normalnym użytkowaniu

Pytania przy okazji: 128gb styknie nawet gdy nie będzie karty microsd w telefonie?
Jak wam się obsługuje telefony 6,5"? Nie za duże?
#smartfon #telefony #android #ios

Który telefon wybrać?

  • Samsung Galaxy S20 FE 5G (6/128GB) 2300zł 27.3% (18)
  • Google Pixel 4a (6/128GB) 2035zł 9.1% (6)
  • Samsung Galaxy A52s 5G (6/128GB) 2000zł 4.5% (3)
  • iPhone 11 (4/128GB) 2850zł 59.1% (39)

Oddanych głosów: 66

  • 15
@Lewo: iPhone 11 na nim nie uświadczysz płynności jaką ma S20FE.
iPhone 11 ma ekran 60Hz (to mają tylko budżetowe smartfony z Androidem) a S20FE ma ekran 120Hz niesamowita płynność jest gwarantowana.
iPhone 11 jest już starym smartfonem, w dodatku nadal drogim...
@Lewo: iPhone 11 - kryterium aparatu i działania będą spełnione, ale z poręcznością może być mały problem - o ile wymiarowo jest dość kompaktowy jak na dzisiejsze czasy tak jest dość ciężki i da sie to odczuć. Dodatkowo ma grube ramki i średni wyświetlacz. Bateria w dniu roboczym spokojnie wytrzymywała u mnie od 6 do 22 bez konieczności doładowania.

A52s jest ciekawym, dość kompletnym średniakiem, ale w okolicach 1500 zł. Równie
@Eskim0s: z tym, że 60Hz a 120Hz to robiłoby robotę jakbym siedział i przewijał liste aplikacji w menu. Myślę, ze jak nie przejdę na 120Hz to na 60Hz nie będę czuł bólu.

Też zastanawiam sie co to znaczy że iPhone 11 jest stary. Jeśli system i standardowe aplikacje działają płynnie to jest dla mnie okej. Jeśli wykonanie i technologie łączności (wifi, 4g, nfc, bluetooch) są aktualnie na bieżąco to tez okej.
@Lewo: średni, bo to tylko IPS 60 Hz. W porównaniu do Amoleda 120 Hz z Samsunga nie ma podjazdu. Na samym początku owszem, nic nie miałem do wyświetlacza w iPhone, ale zmieniłem zdanie po korzystaniu z innych telefonów z 90 czy 120 Hz (przykładowo Poco F3, A52s). Każdy mój powrót z telefonu z wyższym odświeżaniem do iPhone zawsze kończył się tak samo - jest niedosyt. Jasność w iPhone jest ok. Gdybym
@Lewo: różnica najbardziej jest widoczna w przypadku przejścia z 60 Hz na 90 czy 120 Hz. LCD czy Oled to chyba mało osób na to zwraca uwagę, ale w moim przypadku nie kupię kolejnego telefonu z IPS. W sumie nie wiem jak to się stało, że miałem iPhone 11 przez 9 miesięcy.

iPhone 11 64GB od momentu premiery 13 kosztuje 2599 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 11
@darkpassionplay w jakim konkretnie przypadku czujesz różnice w odświeżaniu lub rodzaju matrycy (OLED vs ips)? Porównuję 11 i 12 mini, i ergonomia oraz wygląd dla 12. Ekran w 12 może ciut jaśniejszy. 11 jednak nie mają w MM, czyli iPhone 11 64gb 2550zł vs iPhone 12 mini 64gb 3000zł.

Patrzyłem też s20 fe i jest trochę nie poręczny, ale ma fajne kolory na wyświetlaczu
@Lewo: na Oledach nie widzę takiego smużenia podczas scrollowania. Gdy przeglądam internet na iPhonie widzę, że za czcionką ciągnie się taka jakby biała smuga co mi przeszkadza. Sama płynność przy 60 Hz w dzisiejszych czasach też nie robi większego szału. Może za dużo narzekam, ale nie mam zamiaru ocieplać wizerunku iPhone "bo Apple". Gdyby 11 był lżejszym telefonem z Oledem możliwe, że dalej bym go używał. A tak kupiłem A52s za
@Lewo: A52s może ponownie pojawić się w takiej cenie tylko trzeba poczekać na zakończenie promocji ze zwrotem 300 zł na konto. Akcja trwa do 24.10. Gdy go kupowałem był za 1799 zł - 300 zł za dodanie do koszyka najtańszego produktu biorącego udział w promocji obniżającej ceny telefonu właśnie o 300 zł. Później pojawił się cashback 300 zł i cena wróciła do standardowych 1999 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡
A52 5g (A52s to chyba nowszy procek) mogę polecić. Zdjęcia robi ok chociaż nie ma efektu wow, po prostu ok.

Bateria dwa dni jeśli nie ślepisz godzinami albo i więcej jeśli tylko czasem sprawdzisz wiadomość.

Jest o kilka mm za duży tu i tam i trochę to czuć jeśli przechodzisz z telefonu w rozmiarze 5-5.5''

System śmiga płynnie i stabilnie, co miesiąc aktualizacje.