Wpis z mikrobloga

Mirki, ratunku. Na karcie sd mam ważne zdjęcia. Część z nich zgrałem poprzez adapter, część zostawiłem. Następnie wkładając kartę do aparatu, wyświetla się informacja o konieczności sformatowania. Podłączając spowrotem do komputera, też chce formatowania. Nie formatowalem. Nie nadpisywałem. Bezpiecznie odłączałem. Macie jakiś sposób na dotarcie do reszty plików z karty? Kroki jakie warto zastosować?Sprawdzony program?
#fotografia #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka #odzyskiwaniedanych
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kroki jakie warto zastosować?

@Bdzigost: Zgrać z karty pamięci dane z postaci surowej, czyli obraz partycji, a następnie próbować odzyskać te dane z owego obrazu. Chodzi o to, by nieudaną próbą odzyskania plików przypadkiem ich nie nadpisać tak, że będą jeszcze trudniejsze lub w ogóle niemożliwe do odzyskania. i przy okazji mieć "nietknięty" (choć uszkodzony - stąd konieczność odzyskiwania danych) backup danych z karty.
  • Odpowiedz
@Bdzigost: pełne skanowanie, zacznie wtedy szukać plików. Nazw oczywiście nie będzie więc będzie raczej
bdsafbdfjhasbfhjasbfhjda1iu239u21.jgp
niż
Ja--i--Brajan_Mielno2008.jpg
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thority: okej dzięki tak zrobie. musiałem na trasie sprawdzić czy fizycznie dysk nie jest uszkodzony bo mnie już stres zzeral. Ale skoro coś widzi, to będę jechał spokojniej z większą nadzieja. Wieczorem na zasilaczu usiądę
  • Odpowiedz