Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje policzyć korelację między ilością osób które przeszły covid a ilością zachorowań w 3 fali
i ilością osób które się zaszczepiły a ilością zachorowań w 3 fali na poziomie powiatów.

Dzięki temu będzie widać co i czy może mieć wpływ na obecne zachorowania.

Do tego potrzebuje danych
Te mam:
- ilość zaszczepionych w powiecie (to mam https://dane.gov.pl/en/dataset/2485 )

Tych nie mam:
- ilość odrowieńców (suma do konkretnej daty, żeby wiedzieć ile osób wyzdrowaiło i ma przeciwciał przed 3 falą)
- ilość chorych w 3 fali (suma od i do konkretnej daty, żeby wiedzieć ile osób zachorowało w 3 fali)
- ludność w powiatach

Wiecie gdzie mogę je znaleźć?

Przepraszam że użycie autorskich tagów ale myślę że osoby które je obserwują będą zainteresowane tematem.
#koronawirus #statystyka #koroniak21vs20 #koronavs
  • 9
ilość odrowieńców


@Koryntiusz: bierzesz nowe zakażenia, czekasz 14 dni i odejmujesz tych którym się zmarło

- ilość chorych w 3 fali (suma od i do konkretnej daty, żeby wiedzieć ile osób zachorowało w 3 fali)


@Koryntiusz: 150 000 aktywnych przypadków w sierpniu XD

Popatrz sobie na badanie ilu ludzi w Polsce ma przeciwciała. Rządowe statystyki są bezwartościowe, zachodzi także podejrzenie sterowania nimi w celach politycznych.
@2023: Po raz kolejny nic nie wniosłeś. Dane muszą istnieć, pytanie czy są gotowe do pobrania w wygodnej formie, ewentualnie do policzenia. I najważniejsze skąd je wziąć.

Ja pytam o źródła a Ty pieprzysz o wiarygodności danych. Nie obchodzą mnie Twoje przemyślenia.
@Koryntiusz: Wiarygodne dane dotyczące osób z przeciwciałami nie istnieją. Nie jest tajemnicą, że wykrywana jest niewielka część rzeczywistych zakażeń, ale ile to jest konkretnie to tylko szacunki. Było kilka badań na jakiejś tam populacji i wyniki były bardzo różne. Tak że niestety tutaj musiałbyś przyjąć jakąś wartość, ale ona nie będzie pewna w stu procentach.