Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem
#budowadomu
#budownictwo
Mireczki mam pytanie. Mam taką oto sytuację, jak na zdjęciu. Potrzebuję domurować jeden rząd bloczka o wysokości 12 cm. Ten rząd nie będzie "przewiązany" z tymi, co już są po bokach otworu. Czy jest szansa, że jak zamontuję okno wysunięte poza obrys muru, to mi nie "przeważy" tych bloczków i zacznie mi się to chwiać? Ewentualnie po związaniu zaprawy murarskiej przykręcić jeszcze z góry jakimiś wkrętami do betonu?
a.....o - #budujzwykopem
#budowadomu
#budownictwo
Mireczki mam pytanie. Mam taką o...

źródło: comment_1634241670SMqIuxgYGWeRz8JzO2DOcs.jpg

Pobierz
  • 54
@mkorsov: O panie, okna już mam stoją na takich szpileczkach, że o ja #!$%@?ę :/ Wiec myśle, żeby te szpileczki wywalić i zrobić coś porządnie. Okniarz to mnie przyprawił tylko o siwe włosy, nie zartuję, montował mi to od lipca, wczoraj skończył. @dzazzio: Twój sposób wydaje się być fajny, tylko mam już zamontowane okna i muszę jakoś to wykminić, żeby zabrać te szpilki na których stoją, wykonać jakąś podporę, i
@asasello: Ale po co usuwać to co jest? Skoro okno już stoi to nawet lepiej. Od zewnętrznej strony zrob szalunek ze styroduru, od wewnątrz szalunek z deski, druty i lej beton
@dzazzio: #!$%@? :/ Moje okna przyjechały poobijane, ze zdrapaną farbą, jak jakieś ziemniaki od rolnika. Montaż też #!$%@?, taśmy wewnątrz nieszczelne, od zewnątrz to samo, parapety prszykręcone na wkręty do GK, kuła mógłbym książkę napisać o tym cudaku.
@dzazzio: kurłą to jest myśl ;) Następnie zamontować na nowych podporach i stare #!$%@?ć. Tylko muszę jakąś podwalinę kupić, z purenitu, czy klinarytu, chociaż drogie te cuda jak cholera. Może udałoby się styrodurem, ale jak punktowo podpierać to raczej będzie się wgniatał w miejscu gdzie kotwy. Myle się?
@asasello Porządnie to jest zgodnie ze sztuką, na zaprawce, czy kleju. Nic nie przegnie, kiedy to zwiąże. Możesz też zastosować takie metalowe stópki to okien (nie mylić z Litwą). Zależy co tam ma monter na myśli :)
@asasello: Okna mają z pewnością jakiegoś producenta. Ten producent chciałby wiedzieć, kto robi takie fuszery i z kim rozwiązać umowę. To raz.
Dwa, okna powinny stać na listwie podokiennej albo ociepleniu, nie na betonie czy bloczku. Gdzieś musisz z przemarzaniem sobie poradzić, nawet zamiast bloczka wstaw XPS pod okno.
Możesz zrobić zdjęcie, jak to wygląda teraz w naturze?