Wpis z mikrobloga

#xboxgamepass #microsoft #gry super sprawa z tym #microsoftstore, ludzie narzekają na klienta Epic Store, ale ten MStore to jest... tego nie da się nawet opisać, mam problem z zainstalowaniem Forza 4 w abonamencie. Na dysku systemowym chce się instalować, na dysku z grami nie. Wiadomo, na dysku systemowym nie mam za bardzo 80GB na zmarnowanie, plus mam tak że gry i instalki są na oddzielnym, dużym dysku.
Myślałem że w Google znajdę odpowiedź, a tam setki(serio setki) tematów z tym samym błędem i problemem.
Od kilku lat nie mogą/nie chcą tego zmienić. Albo instalujesz na dysku C, obok Windowsa, albo pracownik Microsoftu na forum wkleja Ci listę dziesięciu(z roku na rok rośnie liczba porad, to od dobrych pięciu lat występuje) metod jak to naprawić, na końcu dopisując że prawdopodobnie nie zadziała i najlepiej zrobić nową instalkę Windowsa na większym dysku, ewentualnie czasem pomaga sformatowanie dysku z grami, ale to niepotwierdzone(a wiadomo, 1-2TB pobranych gier nie każdy ściągnie w dzień).
Ludzie w komentarzach piszą że nie działa, to są jakieś metody typu edycja rejestru, zmiany uprawnień dostępu, więcej człowiek namiesza niż to warte.

Ale to jest typowo Microsoftowe podejście: anty-intuicyjne: proszę tu zmienić w rejestrze, a jak nie zadziała to proszę świeżą instalkę, mam nadzieję że pomogło, miłego dnia
...wtf MIcrosoft? To nie pierwszy i nie drugi raz słyszę o tym waszym sklepie z apkami. Salto do tyłu i dwa dni grzebania w konsoli by zainstalować program/grę....(°°
  • 5
@Eugeniusz_Zua:
No włąśnie, jak sobie byś chciał pograć w jedną część Halo, bo masz nostalgię, to musisz ten cały cyrk instalować i marnować miejsce? A najlepsze jest to że firma która tego nie wypuściła ma lepiej ogarnięte(Steam)

Oni to traktują jak Xbox wersja PC: praktycznie nic nie można zmienić/ustawić, dziwi mnie to, bo na bank sporo osób odstraszyli takim podejściem, sporo ludzi się na bank zastanawiało czy nie przejść z kupowania