Wpis z mikrobloga

widziałem dziś w necie foto #lpg za 3.90

czy widział ktoś wyliczenia jaki jest graniczny stosunek ceny lpg do benzyny, żeby jeżdżenie na lpg przestało być opłacalne? wiem że dla każdego auta inaczej, ale tak na oko. bo nie wiem czy nie przestać zalewać lpg. pytanie jak instalacja znosi nieużywanie jej? pewnie lepiej raz na tydzień mimo wszystko ją uruchomić?
Pobierz powodzenia - widziałem dziś w necie foto #lpg za 3.90

czy widział ktoś wyliczenia ja...
źródło: comment_1634202655g8UQQj4jsrvP7NmdPYMCDX.jpg
  • 21
@powodzenia: LPG musiałoby być tylko około 20% tańsze od paliwa. Z tego co obserwuje to mimo tego, że gaz jest drogi to benzyna przynajmniej też jest droga ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc dalej nie wychodzi to źle.
Ostatnio liczyłem czy opłaca się teraz zakładać instalację do mojego auta, które pali około 10l PB. Założyłem 12l LPG i wyszło, że przy mniej więcej 12k kilometrów wyjdę na 0
@powodzenia: no to bym się nie zastanawiał w ogóle. Gazu pali więcej o jakieś 20%, więc w sumie łatwo to policzyć. W ostateczności nawet jak cena się wyrówna (tzn. będzie tylko 20% różnicy) to możesz jeździć i na tym i na tym. Przynajmniej zasięg będzie większy i mniej wizyt na stacjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArekJ: zbyt prosta kalkulacja wg mnie.
Do kosztu jazdy na LPG trzeba dodać.
- droższy przegląd o 60PLN
- dodatkowa eksploatacja i serwis
- dodatkowe spalanie 0,5 do 1litra PB na 100km (zależy od typu użytkowania i pory roku)

Jak LPG przekroczy 80% ceny PB to bym już nie kupował nowego auta lub zakładał instalacji.
@Issac Jakieś Hyundai mają silniki do których można tak montowac no i na pewno opel do 2013 roku, sam do Insignia montowałem taki. Na pewno takich silników jest już coraz mniej.