Wpis z mikrobloga

Ktoś ma G12 i pv?
Zastanawiam się jak to jest rozliczane w takim przypadku u PGE obrót oddział wschód.


Zatem do rzeczy. Pytanie brzmi:
Czy PGE oddaje tak jak jest prąd wyprodukowany, tj. to co wyprodukowane w tańszej taryfie (13-15) może być w 80% zużyte w tych samych godzinach + nocne (22-6)?
czy może w pierwszej kolejności w droższej taryfie?
A może w ogóle olewa taryfy tylko patrzy na ogół zużycia?

#fotowoltaika #pge #prad
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@majk3l: oddawanie i pobór odbywa się w ramach danej taryfy, czyli jak wybierzesz z danej taryfy cały magazyn to płacisz normalnie za prąd, choćby w drugiej taryfie miał nabite milion gwh
@majk3l: podzielą proporcjonalnie wyprodukowaną energię pomiędzy obie taryfy

W innym wypadku wyprodukowałbyś mnóstwo w pierwszej taryfie i całkowicie im nie płacił za droższą energię, a ewentualną nadpłata byłaby za drugą taryfę po taniości.
@3RRR
Co to znaczy miedzystrefowo?
@HPCC1A9F
@Mirkomil
Mógłby ktoś to w prostych słowach wyjaśnić? Mam G12, mam produkcję w ciągu dnia, ale stale mam niedobór. Kiedy nocą odbieram swoją energię, zużywam całość i kiedy mam pobór energii z sieci to dzieje się to już poza szczytem taryfy, czuli po tańszej cenie. Zakładam że rano mam produkcję i korzystam ze swojej, cały niedobór pobieram w nocy po tańszej cenie i tak będę miał
@majk3l: mam G12w, bo tak miałem i dla testu zostawiłem. Nadprodukcja wpada do osobnych worków, a potem ściągana jest osobno. Jedyny haczyk jest co gdy jeden worek się opróżni. Otóż zawsze zostaje Ci w magazynie droga. Która pokrywa potem proporcjonalnie zużycie czyli:

masz w magazynie naprodukowane 200 drogiej i pusto taniej
zużyłeś 200 drogiej i 800 taniej

Wychodzi że możesz pokryć 200*0,8=160 z magazynu ale pokrywa to proporcjonalnie czyli
32 drogiej
@HalfGod nie bardzo wiem jak to przełożyć ale tam pisało i Pani też mowila że jak w 1 mam za dużo a w 2 za mało to to zbilansuja (przeniosą nadwyżkę 1 do 2).
Jak mi się przypomnisz w poniedziałek to wyślę Ci to co dostałem (albo zadzwoń do PGE do działu z foto, dość łatwo to dostałem od nich jak zacząłem dociekać)
Cześć, mam G12 i jest super. Dwie strefy finalnie na fakturze są uzupełniane wyprodukowanym prądem niezależnie od strefy w której zostały oddane do elektrowni w czasie produkcji. Nie ma tak, ze jak zabraknie w jednej strefie to place za ten prad mimo ze mam w prad do wykorzystania w drugiej strefie.