Wpis z mikrobloga

Pomocy xd z dnia na dzień coraz bardziej bolą mnie przedramiona (lewe pulsuje z bólu xD). Jakieś protipy jak złagodzić ból? Boję się, że w końcu albo złamie kości albo mięśnie. Nie podnoszę dużych ciężarów i pilnuje techniki.
#silownia
  • 15
@10eme Najprawdopodobniej... xd. Da się jakoś to w domowo leczyć w miarę? Nie chce jak Coleman napierdzielać przeciwbólowe i dalej ryzykować. Odpuszczać też nie mam zamiaru. Dodam jeszcze, że lewy łokieć przy zgięciach nic, a prawy jakby miał zaraz pęknąć, a jak już pójdzie to już ból zanika XD.
@lisku_chytrusku Ale to dziwne, specjalnie zakładam rękawiczki, żeby usztywnić nadgarstki i nie zginać ich robiąc różne ćwiczenia niepoprawnie. Może znowu to przez rękawiczki... Taka to bolączka mieć przedramiona 5 razy cieńsze i chudsze od bicepsów xD
@10eme dip rilif? Mój wujek miał rwę kulszową i miał taki żel ketoprofen Fastum na receptę. Nie powiem pomagał, był ból, ale mniejszy znacznie. Całe łapy smarowałem tym XD. Może by pomogło? Widzę po wpisach, że się nie szczypiesz z siłownią xD
@krystekize:
moja rada:
- przy uginaniu przedramion zamień prostą sztangę na łamaną
- zmniejsz (znacznie) ciężar
- kontroluj fazę koncentryczną (uginanie) - nie szarp
- bardzo mocno kontroluj fazę ekscentryczną (powoli opuszczaj, nawet do 3 sekund)

po jakimś czasie ból powinien przejść, jeżeli nie przejdzie - fizjoterapeuta
@kowad Bardzo dobre porady, cenię sobie takie komentarz bardzo, dziękuję all. Czyli pewnie jednak nie tak wolno opuszczałem i trochę szybko podnosiłem... Wiesz co jak robiłem bica na łamanej, to przy opuszczaniu i w ogóle odłożeniu meeeega bolały mnie przedramiona. I tak z kilka tygodni chyba ćwiczyłem. Trochę pulsuje ręka i boli, wszystko co robię to próbuje dwiema rękami, żeby obu nie tyrać. W poniedziałek ogarnę fastum może uratuje trochę. Próbuję znaleźć
@kowad: ojeja nie spodziewałem się jeszcze odpowiedzi :D bardzo miło. Hmmm, protipy do ćwiczeń bardzo się przydały, treningi są teraz luźniejsze, co prawda rzadziej już chodzę, ale pomogły, inaczej się ćwiczy i sensowniej. Szkoda, że o tym kilka miesięcy temu nie pomyślałem xD... Dzisiaj grabiłem liście i przeciągnąłem lewą rękę i zabolało strasznie mnie to zasrane lewe przedramię. Bolał nadgarstek, a teraz mam jakiś mega uraz przy kości promienistej u lewej
@krystekize: fajnie, że pomogło na ćwiczenia

ale generalnie to nie najlepiej z tym przedramieniem, może rzeczywiście masz pękniętą kość (np pękła jak szarpałeś duży ciężar), jak nie przejdzie to polecałbym przejść się do lekarza / zrobić zdjęcie

jak ketanol Ci się skończy to Voltaren jest bez recepty i jest przeciwzapalny (tak samo jak ketanol), tylko z tego co wiem to tabletki lepiej działają niż żel. Oczywiście docelowo - do lekarza, nie