Wpis z mikrobloga

@winstonyczerwonesetki: chcesz powiedzieć, że @sohost przeniósł serwery z atmana? Bo pytanie nie było o awarię, czy dotyczy atmana (bo dotyczy przynajmniej dedyków zakupionych w OVH i kolokowanych w DC ATMAN), tylko czy serwery sohost nie stoją raczej w atmanie, a nie serwerowni ovh.

to była odpowiedź do:

Część naszych serwerów jest w serwerowni ovh.
@basia15: Faktycznie jest problem z telefonem. Bramka prawdopodobnie nie kieruje rozmów na nasz telefon po zapowiedzi. Zgłosiliśmy problem firmie obsługującej nasz numer.
@mati75: Przez 4 lata nie doświadczyliśmy praktycznie żadnych problemów oprócz 10-15 minutowych przerw na 1-2 serwerach także na to zbytnio nie możemy narzekać.
W 1 serwerowni może być nawet kilka różnych firm, a uptime będzie różny, dlatego tak ważna jest administracja serwerami na którą kładziemy nacisk.
Nasze serwery są objęte całodobowym monitoringiem przez naszego Admina, który nie raz sprawdził się w boju!
@sohost: pracowałem w tej branży dłużej niż wy jesteście na rynku, nie chodzi mi o to że usługi w ovh są złe. Tylko takie sytuacje jak dzisiaj czy jak w przypadku pożaru nie ma się wpływu. Chociaż spotkałem z ich "super" pracami które wykonują na maszynach w nocy, wysyłając maila do klienta 5 minut wcześniej i nie koniecznie poprawnie im te prace wychodzą. Stąd uważam że na ovh trzeba mega uważać.
@mati75: Wiemy jak sprawa z pomocą techniczną w ovh wygląda bo nie raz niektóre sprawy musiał przyśpieszyć dla nas nasz znajomy. W Hetznerze, gdzie też mamy serwery sprawa jest o wiele łatwiejsza bo kontakt jest bezpośrednio z DC. Najlepszą opcją byłaby serwerownia w Lublinie, z którą się kontaktowaliśmy ale po przedstawieniu naszych wymagań czekamy na kontakt już 2 miesiące.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)