Wpis z mikrobloga

Planuję zakup mieszkania i jutro mam podpisywać umowę rezerwacyjną dla przysłowiowej "dziury w ziemi".
Naczytałem się o tym jak to deweloperzy zakłamują rysunki ofert mieszkań, żeby wyglądały na większe i nabawiłem się stracha. Podobno jak ktoś posiada wyobraźnię przestrzenną i ma oko to jest w stanie zweryfikować to czy są jakieś nieprawidłowości. Dlatego też podrzucam rzut z metrażem pomieszczeń i liczę na to, że społeczność wykopu pomoże mi przy kupnie mieszkania od dewelopera.

Co myślicie?

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #patodeweloperka
natan95 - Planuję zakup mieszkania i jutro mam podpisywać umowę rezerwacyjną dla przy...

źródło: comment_1633987485cMoAH9VTDZhwux0t0XOWz0.jpg

Pobierz
  • 22
niby 74 metry a duża ciasnota, dziwna ta kuchnia w przejściu, mało miejsca na przechowywanie w przedpokoju


@joolekk: A jak na być jakaś wielka przestrzeń, jak na 74m2 masz tu 4 pokoje i 2 łazienki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak jak na standardy w bloku rozkład jest super. Jeżeli to większe miasto to każdy m2 kosztuje grubą kasę, więc w dużych miastach na ogół nie zostawiasz
@natan95: Ten rzut jest realny, co niestety nie znaczy, że nie będziesz rozczarowany, bo to w dużej mierze kwestia oczekiwań...

Na jakim metrażu mieszkasz teraz? Bardzo polecam wziąć sobie papierową taśmę i w największym pokoju sobie na podłodze ponaklejać te meble rozplanowane przez dewelopera i porównać to z tym, jak mieszkasz teraz.

Jeśli teraz nie masz salonu i mieszkasz w pokoju 9m2 to pewnie będziesz zadowolony, nawet bardzo, ale jeśli masz
@natan95: ale "pokój" nr 5 to usuniesz z planu, prawda? Jeśli nie to wiedz, że będziesz miał albo salon, albo kuchnię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i ten "przedpokój" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Pantegram:
Dziękuję za bardzo wartościowy komentarz.
Rodziny aktualnie nie ma, bo jestem tylko ja + żona. Bujamy się na wynajmie już pare lat i nasz dotychczasowy standard to właśnie 8-10m2 sypialnia + aneks z salonem.
Od salonu nie wymagam niczego więcej niż małego stolika, kanapy 3-osobowej i tv z konsolą, więc myślę, że się zmieszczę. Te fotele po bokach moim zdaniem też do wywalenia. Ogólnie na wizualizacji 3D jest to sensowniej
natan95 - @Pantegram: 
Dziękuję za bardzo wartościowy komentarz.
Rodziny aktualnie ...

źródło: comment_16340505882MIiRkhbSPORTnIS3te7kW.jpg

Pobierz