Wpis z mikrobloga

#kucyki [ #mlp #zipp artysta: #phantoomart ]
W końcu miałem okazję obejrzeć film. Zdecydowanie kolorowy. Tło (2D) w niektórych scenach mogło być animowane co dodawało by głębi.
Nie mam nic przeciw animacji 3D ... ALE
Czy naśladowanie Pixara na siłę to dobra droga. Rzuciło mi się to w oczy przy zwierzaczkach: króliczkach, mewach, krabie, tych pancernikach.
Przy ich designie bardzo mocny był nacisk na to co już widzieliśmy w produkcjach w.w. studia ... Boulder Media raczej nie wyrywało się z niczym oryginalnym. Ale też nie dostrzegłem inspiracji poprzednimi kinówkami.

Co do scenariusza.
Zastanawiam się gdzie mógł bym umiejscowić wydarzenia czasowo.
Na pewno wiele lat po odejściu Twi.

Celka prowadziła swoje królestwo przez ponad 1K lat. Przypuszczam, że Twi nie była gorsza, potem mogła być jej uczennica... tu już wchodzimy w domenę domysłów.

Pamięć o księżniczkach stała się legendą. (co bardzo mnie smuci) na pewno co najmniej 1 tys lat od objęcia korony przez Twi.
Z drugiej strony szacunkowo na ile lat można oszacować rozdarcie między plemionami kucyków?
Plotki i oczernianie... wzajemny aparthaid. Ale nie na tyle by ich natura się zmieniła czy zaczeły urzywać otwartej przemocy wobec siebie.
Strzelam że upłyneło 100~150 lat od utraty magii, co za tym idzie nastało cofnięcie rozwoju cywilizacji i przez ten okres ciemnych wieków doszło do wzajemnej separacji.

Tylko co z tymi klejnotami?
Wydawało się że magia jest w kucykach a nie w jakiś świecidełkach?
Czy to był jakiś bezpiecznik dla kucyków wymyślony przez Celkę, Lunę i Twi uruchamiający się w przypadku gdyby ich podwładni zeszli z drogi wzajemnej przyjaźni?
A może to było narzędzie do odstraszania Windigos, które miało działać nawet w warunkach poróżnienia kucyków? W końcu świat im przecież znowu nie zamarzł.

A może po prostu scenarzysta wpadł na pomysł że kucyki muszą mieć wspólny cel do wyreżyserowania przygody i bez większego przemyślenia wpadł na pomysł. Niech znajdą i połączą 3 kamyczki, to ich zjednoczy.
Oby nie to ostatnie ( )

Najlepsze charaktery Zipp i Izzy ... change my mind ¯\
(ツ)_/¯
Bardzo mi się spodobały, nie wiem czemu.

Piosenki jakoś nie wpadają w pamięć. No może Danger Danger od Sprouta, z nutką gitarową jak u Nirvany... ale słów już nie pamiętam.

Czy obejrzał bym jeszcze raz?
Tak ... ale pod warunkiem. Chętnie bym zapoznał się z oryginalną angielską wersją. Dubbing pozostawia domysły, może bym wyłapał jakieś smaczki, w oryginale, nawiązania ect.

Ogólnie film dobry, wizualnie kolorowy, ale nie powala.
FlaszGordon - #kucyki [ #mlp #zipp artysta: #PhantoomArt ]
W końcu miałem okazję obe...

źródło: comment_1633899948hkAdtMR7LKLE2KRL0jcYAb.jpg

Pobierz
  • 9
Piosenki jakoś nie wpadają w pamięć. No może Danger Danger od Sprouta, z nutką gitarową jak u Nirvany... ale słów już nie pamiętam.


@FlaszGordon: akurat jest to riff z piosenki Self esteam Offspringa. Jest dobrze wykonana przyjemniej się słucha. W polskiej wersji językowej większość piosenek mi się podobała no może poza momentem gdzie Izzy zaczęła rapować.