Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc! W zeszłym roku kupiłem używane auto i spóźniłem się 15 dni z zapłatą OC. UFG dowalił mi za to karę 5200 zł!! Na moje pismo z prośbą o umorzenie (ze stosownymi zaświadczeniami o zarobkach i kosztach) odpisali dopiero po 4 miesiąch. Oczywiście z decyzją że nic nie umarzają. Czy nie obowiązuje ich jakiś określony ustawowo czas odpowiedzi na pismo? 30 czy 60 dni? Czy idzie cokolwiek z tym zrobić? Walczyć? Odwołać się do sądu? #ufg #oc #motoryzacja #polska #prawo
  • 12
  • Odpowiedz
@Bengalski: Mialem podobna sytuacje, tyle ze UFG sie nie zainteresowalo. Dopoki UFG sie nie zainteresuje, to placisz skladke OC i liczysz ze sie nie dopatrza przerwy w ciagu ubezpieczeniowym. Jesli juz o tym wiedza to krotko mowiac #!$%@?. Szukaja pieniedzy wszedzie, watpie ze Ci odpuszcza tak po prostu.
  • Odpowiedz
@Bengalski: Nie wiem czy masz podstawy aby się odwołać, musiałbyś nie wiem co, być w szpitalu czy coś to może by to jakoś przeszło w sądzie.
A tak ja bym szedł w prace społeczne, pochodzisz sobie chyba 2 razy w tygodniu gdzieś do jakiegoś domu starców czy coś i posesje będziesz z miotłą sprzątał przez jakiś okres i elo, bo chyba nie zamierzasz 5K płacić.
  • Odpowiedz
@Zulf ale on już dostał kare czyli już się zainteresowali
nawet odrzucili odwołanie od kary

@Bengalski się ciesz że wypadku nie miałeś bo 5200 to by początek był
przeczytaj ich regulamin może coś będzie o terminie
  • Odpowiedz
@Bengalski:

W zeszłym roku kupiłem używane auto i spóźniłem się 15 dni z zapłatą OC

kręcisz. Nie miałeś zawartej polisy i zapomniałeś za nią zapłacić, tylko w ogóle tej polisy nie zawarłeś. Gdybyś miał i zapomniał zapłacić to towarzystwo ubezpieczeniowe kazałoby Ci tylko zapłacic jakieś grosze odsetek, a UFG by się nie odezwało bo nie miałoby do tego podstaw.

Moja rodzina od prawie 30 lat pracuje w branży ubezpieczeniowej i
  • Odpowiedz
@Bengalski: OC poprzedniego właściciela nie odnawia się samo. Odnawia się tylko polisa, którą wykupisz sam. Każde ubezpieczenie przejęte po poprzednim właścicielu wygasa w ostatnim dniu i towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma prawa Ci go samo przedłużyć. Jeśli sam zawarłeś polise już po zakupie auta to taka polisa, zawarta przez Ciebie (nie przejęta po kimś) sama się wznawia.
Nie stać to ściągną przez komornika z Twojego konta. Pisz o rozłożenie na 24
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: >

. Nabyłeś pojazd z OC wykupionym przez poprzedniego właściciela. Polisa wygasła po kilku miesiącach, a Ty kolejną polise OC na ten pojazd wykupiłeś dopiero po 15 dniach?


Tak. Nie miałem pojęcia o takich kosmicznych karach za brak OC.
  • Odpowiedz
@Bengalski: ja Cię całkowicie rozumiem bo pewnie gdyby nie rodzina to też bym nie wiedziała. Ale z tej sytuacji już nie ma wyjścia, musisz zapłacić. Poza tym jak raz wpadłeś w bęben UFG to już zawsze będą Cię kontrolować, to tak na przyszłość. Rozłóż na raty i płac, na prawnika stracisz kasę i powie to samo. Niewiedza nie zwalnia z obowiązku posiadania OC. Nawet jeśli nie zapłacisz i wynagrodzenie za
  • Odpowiedz
@Bengalski: Proponuje zrobic to co ja zrobilem gdy po zakupie samochodu od dziadka weterana ktory mial full znizek ubezpieczalnia pod koniec trwania umowy poprzedniego wlasciciela zrekalkulowala mi stawke za ubezpieczenie od momentu zakupu pojazdu (tj okolo 3miesiace) wyliczyli ze musze im doplacic z jakies 650zl za czas przeszly od kiedy jestem wlascicielem. To wyslalem in unowe sprzedarzy samochodu z data okolo tydzien po zakupie. I sie #!$%@?, naliczyli z 30zl
  • Odpowiedz