Wpis z mikrobloga

Facebookowe prawactwo:

- W KALIFORNI WCHODZI PRAWO KTÓRE NAKAZUJE TWORZENIE MIEJSC PARKINGOWYCH DLA OSÓB LGBT!!!!!

Rzeczywistość:

Nie w Kaliforni, tylko w Niemczech, i nie "wprowadzają prawo", tylko prywatna firma postanowiła wydzielić kawałek miejsca na jednym, prywatnym podziemnym parkingu, i wydzielono na ten cel całe trzy miejsca xD

Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.


#bekazprawakow #bekazpodludzi
enslavedeagle - Facebookowe prawactwo:

- W KALIFORNI WCHODZI PRAWO KTÓRE NAKAZUJE ...

źródło: comment_16338495816JViDnicfvobtwGHuaLwpl.jpg

Pobierz
  • 101
@R187: wszedłem właśnie w ten profil, informacja o lokalizacji już została sprostowana, ale cała reszta już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@staryhaliny: tak, odbiór tego "gestu" przez osoby LGBT jest raczej mocno podzielony. Jedni uważają tak jak Ty, że prowadzi to do większej stygmatyzacji, inni, że to fajny pomysł i czują się bezpieczniej, bo wraz z wyznaczonymi miejscami zainstalowano tam dodatkowe kamery ochrony.
enslavedeagle - @R187: wszedłem właśnie w ten profil, informacja o lokalizacji już zo...

źródło: comment_1633850133pYeefDMVHGqyLW24EDcVyL.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Mam wrażenie że to ich bardziej stygmatyzuje niż pomaga


@staryhaliny: Jako osoba LGBT nie musisz tam parkować, oni tego nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@R187: a jako nieLGBT mogę tam parkować jak nie będzie wolnych miejsc bo też nikt nie zweryfikuje czy jestem gej czy nie, więc cała ta akcja ma zerowy sens praktyczny.

Czyli ma sens ideologiczny tylko ¯\_(ツ)_/¯
Segregacja jak chvj


@Bumelante: wszystko się zgadza, poza tym "jesteśmy" i "chcemy". Pomysł wyszedł od prywatnego członka zarządu, który chciał zrobić "coś fajnego" dla osób LGBT z własnej inicjatywy, nikt go o to nie prosił ani tego nie wymuszał.

Poza tym podkreślam już po raz wtóry, że to są dalej miejsca dla wszystkich - po prostu zostały wyznaczone pod ścianą pokolorowaną na tęczowo.