Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 396/150
Etat Libre d'Orange Sécrétions Magnifiques (2006)

„Cudowne wydzieliny” to zapach wręcz legendarny. Mające przypominać w swoim aromacie krew, pot, ślinę czy spermę perfumy te są tematem żartów już od ponad 10 lat. Czy rzeczywiście są one tak ohydne jak o nich piszą?

Powiem tak – testowałem gorsze. Aromat Sécrétions Magnifiques jest na tyle ciekawy, że jakoś specjalnie nie odpycha. Testowałem i przyjaciółką i z dziewczyną i z jeszcze jedną koleżanką i opinie były raczej neutralne. Wszyscy spodziewali się nie wiadomo jakiego gówna po tym jak ich „zachęciłem” recenzjami a każdy zgodnie powiedział, że nie ma tragedii i wcale nie jest tak źle. Głównie czuć tu krew, nuty metaliczne i aldehydy. Aromat jest słodko-mleczny (drzewo sandałowe, mleko), bardzo dziwaczny, mocno metaliczny, jakby też odrobinę morski (m.in sól morska). Z daleka nie pachnie nieprzyjemnie, dopiero po dłuższej chwili kiedy wąchamy zapach ze skóry może on trochę odrzucić. Czasem można odnieść wrażenie, że śmierdzi troche jak woda z rzeki, tak słodkawo, jakby od wororostów, youknowwhatimean. O wiele gorsze są tanie arabskie gówna w stylu Al Rehab, czy przeładowane bazarowym oudem czy jaśminem taśmowo produkowane perfumy Montale, od których aż wykręca nos.

O parametrach mogę powiedzieć tylko tyle co z testów nadgarstkowych bo nie mam siły ich przetestować globalnie. 8,5 trwałość 7,5 projekcja – tyle pokazuje na parfumo i ja to skopiuje. Z nadgarstka czuć je bardzo dobrze i długo nawet po 1 psiknięciu. Projektują z ręki co jest dobrym znakiem bo niewiele jest takich perfum.

Podsumowując krótko jest to zapach warty przetestowania z czystej ciekawości, będzie wtedy można samemu wydać opinie na temat tego czy internetowe recenzje przypadkiem mocno nie przesadzają. Nie są to perfumy do noszenia na co dzień ale jako niszowa ciekawostka do powąchania i odstawienia w kąt. Gdyby, pod uwagę nie brał czegoś takiego jak noszalność to moja ocena byłaby lepsza.

zapach: 3,5/10
trwałość: 8.5/10
projekcja: 7,5/10
cena: obecnie 419 zł za 50 ml ale normalnie cena to około 200-270 zł za 100 ml czyli dobrze.
dr_love - #perfumy #150perfum 396/150
Etat Libre d'Orange Sécrétions Magnifiques (20...

źródło: comment_1633843951fxPwGPzgbw0I8dcaUCUVe0.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@weah: normalnie dużo testerów eldo czy to Rien czy Remarkable People chodziło od 250 do 300 zł. Stąd ta cena. Nie pamiętam czy SM kosztowało tyle bo nie chciałem go kupować ale obstawiłem, że tak.

A czy słusznie, nie wiem, piszę bo mam przyjemność z tego, zawsze sam możesz coś tam skrobnąć. Moje profity z tego że ktoś tam ma mnie za eksperta są.. Sam. Wiesz jakie hehe
  • Odpowiedz