Wpis z mikrobloga

Jestem Senior Testerem w korporacji zagranicznej, > 500 osób oddział w Polsce.

Lubię testowanie, testy automatyczne też i w ciągu mojego ponad 5-letniego doświadczenia skrypty, automatyzacja testów to tak z 50% czasu, reszta to testowanie mnaualne, zarządzanie testami, środowiskami, trochę devopsa. Języki to Java i Python, umiem w dockery.

Przy przejściu na b2b firma oferuje mi 90 zł / 1h netto na fakturę. Uważam, że mało, chciałem już powolo się ewakuować z firmy, ale akusiło mnie spróbować na b2b jeszcze. Ile realnie mogę wyciągnąć jeszcze gdy oni uważają, że już i tak mocno podciągneli do góry stawkę? Ja im zakomunikowałem, że rynek mówi średnio 120 zł / 1h, takie oferty dostaję częato i umiem odróżnić te z realnymi stawkami od tych co mają stawki z dupy w ogłoszeniu, a potem Janusze oferują mniej.

Nie wiem jak się z nimi zabawić, może powiedziwć, że oczekuję 130 zł, skoro mam realne kontroferty, a wiem, że bardzo im zależy, żenym nie odchodził :)

#programista15k #testowanieoprogramowania #pracbaza
  • 17
@Ronaldinho: wprowadź sobie brutto jakie masz na umowie o pracę do kalkulatora wynagrodzeń. Do kwoty z kolumny "koszty pracodawcy" dolicz sobie 26 dni w których nie będziesz pracował (urlop/choroba/cokolwiek innego) - nikt przy zdrowych zmysłach na B2B nie da Ci płatnego urlopu, bo to proszenie się o kontrolę z ZUS i US.

To będzie Twoja kwota netto na fakturze od której zaczynasz negocjacje.

Poproś w swojej firmie o draft umowy B2B,
@Ronaldinho: Nie wiem jak ty, ale dla mnie jest różnica między "dostałem ogłoszenie ze stawką X" a "dostałem propozycję podpisania umowy ze stawką X". Nie czułbym się pewnie upierając się na X w obecnej firmie jeśli nie wiem że faktycznie ktoś tyle by mi zapłacił.

Jeśli tyle bym chciał to bym zaproponował, ale gdybym dostał odmowę i niższą stawkę, to nie rezygnowałbym jeśli nie mam gwarancji że gdzieś indziej dostanę tyle
@Ronaldinho jeżeli to nie podwyżka to sobie policz ile kosztujesz pracodawcę i podziel na stawkę godzinowa dolicz do tego 15-20% za brak stabilności i wyjdzie ci. Np mając 15k brutto na uop to na b2b miesięcznie chciałbym jakieś 21-22k
@Ronaldinho: mam podobny stack, tylko nie znam dobrze Pythona i na początku roku zmieniałem pracę (miałem wtedy niecałe 3 lata doświadczenia). 90zl/h to bardzo mało jak na twój exp. Ja mając znacznie mniej doświadczenia dostałem ofertę 100zl/h na B2B, ale jej nie przyjąłem bo miałem jeszcze lepszą tylko, że na UoP (przeliczając na koszty pracodawcy to odpowiednik gdzieś 120zl/h).
@Ronaldinho: Z twojego wpisu wnioskuje ze pracodawca zaproponował ci zmianę formy zatrudnienia a nie podwyżkę. Kwota jaką rzucili jest pewnie w mniejszym lub większym stopniu równa temu co masz obecnie na uop.
To ze na rynku jesteś wart pewnie nawet w okolicach 150zl netto/h to jedno, drugie, to czy rzeczywiście pracodawca chce ci dać podwyżkę. Stawianie ultimatum nie jest raczej dobrym rozwiązaniem ;) zawsze lepiej rozmawiac i próbować się dogadać.