Wpis z mikrobloga

@BezDobry: Przeciez wyzszosc konstytucji nad prawem unijnym TK orzekl juz w 2005 roku:
https://ipo.trybunal.gov.pl/ipo/view/sprawa.xhtml?sprawa=3826&dokument=97

Z tego tez powodu, konstytucja byla zmieniona:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstytucja_Rzeczypospolitej_Polskiej#Nowelizacja_z_2006
by dostosowac ja do prawa unijnego.

Obecny spor nie dotyczy konstytucji tylko ustaw zwiazanych z sadownictwem. PiS oklamuje opinie publiczna sugerujac, ze jest to problem natury konstytucyjnej.

Tymczasem konstytucja mowi:

Art. 91.2:

Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie
  • Odpowiedz
  • 7
@TgcRap4 Nie kłam!!!
Instytucje unijne uzurpują sobie (wbrew traktatom) prawo do ingerowania w wyłącznie polskie kompetencje!
A wyrok jest również odpowiedzią na orzeczenie TSUE wydane dzień wcześniej, które daje zielone światło do negowania wszystkich orzeczeń sędziów powołanych po 2018 roku.
Mało tego Eurokraci twierdzą, że prawo państwa członkowskiego w tym konstytucja jest mniej ważna od przepisów UE!
A współczesna targowica to popiera!
BezDobry - @TgcRap4 Nie kłam!!!
Instytucje unijne uzurpują sobie (wbrew traktatom) pr...

źródło: comment_1633768567N8g2p3oUc0hafx8tpwghIr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Instytucje unijne uzurpują sobie (wbrew traktatom) prawo do ingerowania w wyłącznie polskie kompetencje!


@BezDobry: Na jakiej podstawie TK moze orzekac czy umowy miedzynarodowe sa przestrzegane czy lamane? Jezeli rzad PiS uwaza, ze UE zlamala jednostronnie umowy miedzynarodowe to powinna wyjasnic to w sadach/trybunalach unijnych przewidzianych w traktatach lub zerwac umowe z UE czyli z niej wyjsc.

Co do tej infografiki to wyjasnilem, ze taka sytuacja juz byla dotyczyla ekstradycji obywateli RP.
  • Odpowiedz
@BezDobry: Jestes ekspertem od prawa RFN i znasz ich konstytucje i kompetencje ich TK? Rzad PiS juz wielokrotnie klamal gdy porownywal na przyklad sposob wyboru sedziow w Niemczech i Polsce.
  • Odpowiedz
@BezDobry: Polacy wybrali w referendum co jest ich dobrem wspólnym, ratyfikując prawo unijne
tak samo wybierając w demokratycznych wyborach
to, iż interpretujesz przynależność do Unii jako zdradę to jest to tylko i wyłącznie Twój problem
  • Odpowiedz