Wpis z mikrobloga

@ch1va5: No niekoniecznie... Znam stolarza ze dużym doświadczeniem, który jak składał meble z ikei to uznał, że dla laika może być to problem. Sam musiał się zastanowić parę razy jak działać. Zaznaczam, że gość potrafi robić świetne meble od zera.
@ch1va5: Zależy od mebla, czasami trafiają się bezsensowne rozwiązania.
Ale najgorsze jest jak instrukcja pokazuje ci wsuń panel albo przewróć całość na bok i tylko dają ostrzeżenie, że może się połamać pod własnym ciężarem. Za każdym #!$%@? razem trzeba się #!$%@?ć z tym 15 minut i robić jakieś prowizoryczne podstawki bo gówno opada 5 cm na każdym metrze. Ale instrukcja operuje na rysunku, który jest idealnie sztywny więc nie ma problemu.
@ch1va5: a dla mnie #!$%@? jest fakt, że branża meblowa od kilku lat wali w #!$%@? i sprzedaje nieskręcone meble. Jak chcesz kupić telewizor/lodówkę/spodnie/samochód to idziesz do sklepu/salonu, pokazujesz palcem i wychodzisz z produktem który możesz postawić, włączyć i używać. W meblach (kiedyś tylko Ikea, teraz praktycznie wszystkie firmy) wysyłają ci deski i śrubki/gwoździe, tłumacząc się, że przecie transport. Rozumiem gdyby chodziło o skręcenie 2-3 elementów ze sobą, ale nie... towar
@ch1va5: ale rozumiesz ze w memie op sie smieje z ludzi nie czytajacych instrukcji i z napuchnietym ego a nie z trudnosci skladania mebli ikea. Czytanie ze zrozumieniem i to podstawowe. A najgorsze jest to ze dostales wiecej plusow niz op, przeraza mnie to bo zakladam ze wiekszosc osob tutaj jest w wieku licealnym lub studenckim. Taka przyszlosc kraju ze nawet mema nie potrafią przeczytać.
@nadmuchane_jaja: wtedy zaplacilbys duuużo więcej za te meble. znalezienie ludzi ktorzy to dobrze skręcą na taka skale jest bardzo trudne. nikt Ci nie kaze kupowac w ikea, masz mnostwo malych producentow, gdzie masz złożone meble, mozesz smiało wywalić 5k na skrecona szafke lepszej jakosci, która w ikea kosztuje z 800zl. poza tym takie meble w pudelkach duzo latwiej przewiezc do domu i skrecic w docelowym pomieszczeniu.
@goracywidelec: mi nie chodzi o Ikeę, bo ją rozumiem - wprowadziła ten model. Natomiast wielu właśnie innych, mniejszych producentów obecnie robi to samo. Zamawiałem krzesła, stoły, komody, regały do firmy i wszystko #!$%@? przychodzi w paczkach. Nawet komodę do matki zamawialiśmy za prawie 6 tys. PLN i też przyszła w częściach pierwszych. Stąd moje #!$%@?.
@ch1va5
@Ale_SMIESZNY_repost
@nadmuchane_jaja
@goracywidelec
Kiedyś moja firma produkowała komody i szafy dla takiej większej firmy, na rynek polski i zachodni. Meble z płyty, z domieszką forniru. Któregoś razu przyjechał kontroler jakości od naszego zleceniodawcy, z instrukcją i rysunkami, zapytał czy możemy złożyć po sztuce na próbę. Chłopaki z montażu chcieli od razu wziąć się do roboty, ale koleś powiedział że ma to skręcić ktoś kto niekoniecznie miał styczność że składaniem mebli, to