Wpis z mikrobloga

#gielda #amc #gme
Jak ktoś poluje na mocno szortowane spółki na amerykańskiej giełdzie, proponuję rzucić okiem na dane #sdc
Dane obiecujące do mniejszego lub większego pikowania. Dzisiaj wszedłem 1200 akcji za 6,60$
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lucky_luck_: to że spółka jest mocno shortowana oznacza, że właściciele funduszy inwestycyjnych, czyli ludzie mądrzejsi od nas przewidują, że wkrótce cena spadnie, więc nie wiem, czy to dobry pomysł żeby w cokolwiek wchodzić tylko na tej podstawie
  • Odpowiedz
@LiveDieRepeat: ta spółka jest shortowana od dawna. Tak działa wall street. Tyle że teraz zaczyna na #sdc być hype, na #wsb już jest w pierwszej 10 giełdowych topicow. Cena rośnie a SI się zwiększa. Na wypożyczeniu jest ponad 50 milionów akcji. Koszt wypożyczenia aktualnie około 50%. Zobacz ma wykres fail to deliver. Ja nikomu nic nie sugeruje. Ortex dzisiaj wydał sygnał 3 stopnia na short squeeze
  • Odpowiedz
@LiveDieRepeat: a tak jeszcze nawiązując do wątku krótkiej sprzedaży i pożyczania akcji przez brokerów. W stanach jest z tym o tyle ciekawa sytuacja, że nie jest to uregulowane i dochodzi do absurdów, jak na przykład dla spółki Game Stop #gme, gdzie były kreaowane tzw naked short, czyli pożyczone akcje które w rzeczywistości nie istniały - mówiąc krótko, było to po prostu oszustwo i próba wyłudzania większej ilości
  • Odpowiedz
@lucky_luck_: GME powinno zbankrutować gdyby nie Ryan Cohen, to trochę taki błąd w systemie, nie ma co liczyć, że się powtórzy. Co do mniejszych firm na które jest hype na WSB to widzę częsty schemat:
1. spółka jest shortowana bo są ku temu powody
2. market makerzy ustawiają drabinkę z opcji (dziś cena jest $10, a na piątek masz tysiące opcji call $11, $13, $15)
3. WSB robi hype - "dawajcie, kupujcie, jak nam się uda podbić cenę do $11 to się zacznie gamma squeeze". Ludzie kupują opcje i akcje
4. cena albo nie wzrasta, bo rynek jest zmanipulowany, albo lekko wzrasta, ale brokerzy już od dawna wykupili dość akcji żeby się zabezpieczyć i nie dopuścić do gamma squeeze
5. najwięcej zyskuje market maker który sprzedawał opcje, które okazały
  • Odpowiedz
@Wloczykij2: patrząc na dane wygląda dobrze. Jeżeli będzie odpowiedni wolumen może być ciekawie. Tak czy inaczej będą musieli pokryć 40 milionów akcji - jeżeli cena nie podskoczy mocno w krótkim czasie, może to być rozłożone w na dłuższy okres. Na plus większa oficjalnie zaraportowana krótka sprzedaż, już 40 milionów akcji jest na wypożyczeniu a do kolejnej krótkiej sprzedaży nie ma możliwości, nie ma po prostu dostępnych akcji. Całkowita ilość akcji
  • Odpowiedz
@lucky_luck_: dzięki, to całkiem dobre wiadomości. Jestem początkujący tutaj i długa droga przede mną, ale z każdym dniem o coś mądrzejszy.

Szkoda,
Ze tam Ci się nie udało, ale jestem pewien, ze jeszcze będą takie okazje :)
  • Odpowiedz