Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak byłem jeszcze w związku, dziewczyna powtarzała, że nadaję się na psychoterapię. Wtedy ignorowałem jej rady, ale teraz wszystkie moje problemy z samym sobą nawarstwiły się i czuję, że nie daję już rady normalnie żyć. Nie mam nikogo kto mógłby mi polecić psychoterapeutę, więc znalazłem takiego na znanym lekarzu, który wg mojego researchu był dobry. I tu już był kolejny cios, bo chyba nie znałem realiów tej branży. Po tygodniu od zapisania dostałem telefon, że wizytę trzeba odwołać i była uwaga, że to i tak miała być tylko konsultacja, bo jeśli liczyłem na długoterminową terapię to musiałbym poczekać przynajmniej kilka miesięcy, bo nie ma mocy przerobowych. Dzwoniłem do kolejnych 2 osób i to samo - musiałby Pan poczekać bo mam za dużo ludzi. Z tego wynika, że jak ktoś jest dobry, to dostanie się do takiej osoby jest niemożliwością. Podzwoniłem w kilka miejsc i była możliwość umówienia się do terapeutów, którzy są w trakcie szkoleń do certyfikatu. Generalnie z tego co patrzę to większość psychoterapeutów jest w trakcie szkolenia. Niby mają superwizje, jakieś doświadczenie i umiejętności, ale się nie znam - ludzie piszą, żeby koniecznie iść do takich z certyfikatami. Tylko nie wiem czy próbować szukać dalej kogoś takiego za wszelką cenę, gdzie nie wiadomo ile to potrwa. Jak sądzicie? Macie doświadczenia z takimi osobami bez certyfikatu?

#psychologia #psychoterapia #psychoanaliza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615fc3476240b8000a1038c8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt