Wpis z mikrobloga

Nikt Ci nie da nawet w połowie tak korzystnych warunków handlowych. Skończą się też całkiem inwestycje zagraniczne.


@ameneos: serio? jakoś z Rosją i Chinami robią interesy wielkie koncerny a nie są przecież w UE. Można to wszystko robić na podstawie umów międzynarodowych, oczywiście jest to dużo trudniejsze i bardziej skomplikowane, ale nie bedzie tak że dookoła Polski powstanie nagle wielki mur. Wręcz uważam że dla wielu korporacji jest bardzo korzystnie
  • Odpowiedz
@ameneos nie istniejesz poza UE. Nikt Ci nie da nawet w połowie tak korzystnych warunków handlowych. Skończą się też całkiem inwestycje zagraniczne. Do tej pory jeszcze przymykali oko na wariatów z pisu. Jeszcze dostaniesz zaporowe cła i być może sankcje. Tak samo wrócą paszporty i jeszcze wizy.

Niemcy mają za dużo do stracenia, a jak wiadomo to oni rządzą UE.
  • Odpowiedz
@Almost_a_wizard Tracimy na członkowskie w Unii? Podaj mi to wyliczenie na podstawie którego tracimy. Na tobie ciąży ciężar dowodowy za wypisywanie takich bzdur

Nie do mnie była wypowiedź, ale skoro zyskujemy to ktoś musi nam dawać i sam mieć z tego zysk. Inaczej nie miałoby to sensu.
  • Odpowiedz
I powtórzę się, ale nie wiem skąd w was te wyobrażenia o tym jak #!$%@?ście jest na lewo od Polski, owszem trochę jest - na pewno pod względem służby zdrowia, ekonomii, ale nie tak jak sobie to wyobrażacie, zapewniam.


@AerodynamiC: Nie musisz mnie zapewniać, bo mieszkam na tym mitycznym zachodzie - i nie, nikt jeszcze nie wymuszał na mnie przejścia na islam :) Może to kwestia profilu mojego wyjazdu (studia
  • Odpowiedz
i nie, nikt jeszcze nie wymuszał na mnie przejścia na islam :)


@InsanelyIncredibly: dobrze, że jesteś na tyle świadomy, że zaznaczasz w zdaniu słowo "jeszcze" :)

Dla wykszatłconych ludzi i nie tylko w tym ciemnogrodzie zwanym Polską jest praca i godne życie (choć dla każdego to jak widzę kwestia indywidualna), nie musisz pompować swojego ego studiami i wywyższać się nad roboli - to akurat dużo mówi o tobie, miras.

Za
  • Odpowiedz
@AerodynamiC: Typie, co to za szurskie brednie, zmiany demograficzne zachodzące szybciej niż się spodziewamy? Czy ty masz minimalne pojęcia jak działa demografia? xDDDDDD

Jeszcze ten przemądrzały protekcjonalny ton z jakimiś absurdalnymi dowodami anegdotycznymi, moi znajomi z wiochy byli na zachodzie i wszyscy wrócili. Moi znajomi pojechali w świat i nigdy nie wrócili, bo nie ma do czego, czego to dowodzi? Zresztą wiele mówi o twoich "znajomych" (których pewnie nie ma,
  • Odpowiedz
nie istniejesz poza UE. Nikt Ci nie da nawet w połowie tak korzystnych warunków handlowych. Skończą się też całkiem inwestycje zagraniczne. Do tej pory jeszcze przymykali oko na wariatów z pisu. Jeszcze dostaniesz zaporowe cła i być może sankcje. Tak samo wrócą paszporty i jeszcze wizy


@ameneos: ej, ale wiesz że większość krajów na świecie nie jest w unii i jakoś funkcjonują? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ameneos: I co pozamykają swoje fabryki i markety w Polsce? Tyle lat inwestycji psu w dupę? Może jeszcze wyrzucą polskich pracowników, kierowców, personel medyczny? Moim zdaniem bez szans. Jesteśmy ogromnym rynkiem zbytu, mamy wielkie możliwości produkcyjne. Potrzebują nas bardziej niż my ich. Gdyby tak nie było to by nas nie przyjęli do unii.
  • Odpowiedz
Potrzebują nas bardziej niż my ich. Gdyby tak nie było to by nas nie przyjęli do unii.


@gawronfly: Turcja ma dużo więcej ludności i byłaby dużo większym rynkiem zbytu.
  • Odpowiedz
Zdajcie sobie sprawę, że PuS uczynił z Polski ruską gubernię. Ich autentycznym celem jest dokopywanie Polakom i szkodzenie UE. To pierwsze w ramach modus operandi, ruskie służby tak działają choćby dla zasady "bo mogą" (to mocno kgb-owska spuścizna) a drugie bo UE to naturalny rywal geopolityczny.
  • Odpowiedz