Wpis z mikrobloga

@Tacom: Jak jest gaz z sieci to gaz. Jeśli nie ma i opcją jest zbiornik to wolałbym pompę ciepła. Zainteresuj się nowym programem Moje Ciepło.
  • Odpowiedz
@Tacom: @piorom: @Crow7422: w nowym domu montowałbym gaz tylko i wyłącznie jeżeli ten byłby już na działce i było przyłącze co jest oczywiście nie możliwe bo budujesz nowy dom czyli ładuj pompę ciepła.
  • Odpowiedz
@Tacom: 30cm styropianu, 50cm na suficie, okna trzyszybowe i grzanie PV z opustu, albo prądem w drugiej taryfie. Jedyne sensowne podejście to maksymalizacja izolacyjności oraz szczelności budynku.
  • Odpowiedz
@ksiak: PSG bardzo chętnie udziela zgody na przyłącze i wydają warunki jeśli jest taka możliwość. Sieci gazowe wciąż się rozbudowują
  • Odpowiedz
PSG bardzo chętnie udziela zgody na przyłącze i wydają warunki jeśli jest taka możliwość. Sieci gazowe wciąż się rozbudowują


@piorom: co to ma do rzeczy?

miałem samą pompę i bardzo szybko dołożyłem piec gazowy xd


@revoolution: ponieważ? Jaki budynek, powierzchnia, okna, ocieplenie, rodzaj wentylacji?
  • Odpowiedz
@ksiak: 180m2 parter piętro, max + styro 20, rekuperacja

jak nagle #!$%@?ło mrozem -30 to tylko kominek dawał radę wygrzać chałupę, a licznik prądowy kręcił się jak #!$%@? xD
  • Odpowiedz
Twierdzisz, że w nowo wybudowanych domach nie ma możliwości zasilania w gaz bo nie ma przyłącza?


@piorom: przepraszam, nie wyraziłem się jasno. Twierdzę, że gaz ma rację bytu jak masz przyłącze. Budując nowy budynek nie masz przyłącza i musisz go wykonać co kosztuje, lepiej tę kasę wsadzić w pompę ciepła.
  • Odpowiedz
Masz gaz sieciowy to tylko pozazdrościć.


@01101010_01100001: Przecież OP nigdzie nie napisał że ma przyłącze do gazu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie daj się nakręcić naganiaczom od pomp ciepła.


@01101010_01100001: Przecież to OP zadał pytanie PC czy gaz i otrzymał odpowiedź. ()
Przy braku przyłącza PC, a jeśli ma to gaziutek.
Gdzie widzisz tu naganiaczy?
  • Odpowiedz
@Tacom masz komin i gaz w budynku to idź w gaz a jeśli budujesz nowy dom to nie buduj komina i idź w pompę ciepła. Jak masz rekuperację to idealnie bo to jedyna sytuacja kiedy chłodzenie pompą ma sens bez klimakonwektorów
  • Odpowiedz
@Crow7422: Pisałem o naganiaczach uprzedzając posty które się pojawiają w każdym tego typu wątku, że nawet jak masz gaz pod nosem to bez sensu i żeby brać PC. Nie odnosiłem się do Twojego posta, bo on akurat był rozsądny.
  • Odpowiedz