Wpis z mikrobloga

Hej elektromirki,
udało mi się naprawić z kumplem wzmacniacz unitra PW 8040 - uszkodzone końcówki mocy, transformator - przy okazji chciałem wymienić parę rzeczy, widzę tam napuchnięty kondensator i dosyć liche kabelki do głośników. i właśnie na tej ostatniej rzeczy chciałbym się skupić jakie przewody kupić to łączące potencjometr z wyjściami głośnikowymi - ta kolorowa taśma po lewej ?

#elektronika #audio #diy #pytanie #naprawiajzwykopem
Pobierz Dezynwoltura - Hej elektromirki,
udało mi się naprawić z kumplem wzmacniacz unitra PW...
źródło: comment_1633618727yad4RdxghGOPhzQ2fyrskZ.jpg
  • 11
potencjometr z wyjściami głośnikowymi

@Dezynwoltura: To nie jest potencjometr tylko przełącznik zestawów głośnikowych. Przy mocy tego sprzętu nie ma znaczenia jakie dasz tam przewody, zakładam wręcz że to co tam jest jest lepsze od wszędobylskiego chińskiego CCA.
@htsz_ @Biuakke to nie mój; uszkodził się bo ktoś na niego położył laptopa i nie było odprowadzania ciepła ( ) Fakt to już klasyka, mniejsza o to czy była lepiej wykonana czy gorzej chociaż słyszałem, że nie należały do wysokiej jakości produktów, ale osoba której się zepsuł ma do niego sentyment.
Podejrzewam, że to i tak lepiej gra od jakiś "chińczyków".

@dktr dzięki za naprostowanie faktycznie to
Wymieniał też przewody od tego przełącznika stwierdził, że dźwięk się polepszył...


@Dezynwoltura: ludzie stawiają wzmacniacz na marmurowych podstawkach i tez twierdzą, że dźwięk się polepszył, autosugestia jest straszliwą siłą :)
Elektrolity wymień. Wszystkie. Reszty, jeśli działa, to nie ruszaj.
osoba której się zepsuł ma do niego sentyment.

Podejrzewam, że to i tak lepiej gra od jakiś "chińczyków".


@Dezynwoltura: no niestety - nie. Znacznie gorzej.
Jak chcesz to ożywić, to prujesz całą końcówkę mocy do zera (w sensie - najłatwiej to wywal/przetnij rezystory 0,47ohma), zmień te okopcone kartofalne diody prostownicze na współczesny mostek, wymień ten wielki szary kartoflany kondensator elektrolityczny na zestaw współczesnych i sprawnych kondensatorów, i gdzieś pod/nad płytką zamaskuj
@Dezynwoltura: Nie ma sensu wymieniać tych przewodów. Najwyżej skrócić końcówki i przylutować na nowo, nałożyć koszulkę. Tak samo z kondensatorami, jeśli dźwięk jest ok, nie ma co wymieniać na siłę, nie polepszysz tym brzmienia jeśli stare są sprawne, a tylko się narobisz. Stare polskie kondensatory akurat długo trzymają parametry, robili je z zapasem.