Wpis z mikrobloga

W trakcie grubegu remontu muszę docieplić i podnieść podłogę (mniejsza o powód) - niestety, przeszkadza mi nisko umiejscowiony wodomierz.

Chciałbym go podnieść do góry. Gadałem z hydraulikiem i on powiedział, że teoretycznie może to sam ogarnąć. Ma jakiś "super klucz", którym zamknie dopływ wody w ulicy do mnie do domu, wtedy utnie rurę (taka niebieska, plastikowa chyba PP?), dosztukuję kawałek rury i połączy i podniesie całą, zaplombowaną konsolę o te 40cm. Potem otworzy wodę w ulicy i gites.

Zastanawiam się, czy lecę na grubo z przypałem czy nie? Ten wodomierz ma odczyt zdalny, czy mpwik nie kapnie się, że coś jest grane i właśnie wodomierz stracił ciśnienie? Czy pójdę do pierdla?

Zrobiłbym to oficjalnie, ale mpwik najpierw miesiąc analizuje w ogóle wniosek, potem ma czas na wydanie "warunków" przeniesienia, a potem coś... No i koszty są też dużo, dużo większe...

Poniżej zdjęcie zasuwy, która jest w ulicy.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #hydraulika
hipodrom - W trakcie grubegu remontu muszę docieplić i podnieść podłogę (mniejsza o p...

źródło: comment_1633542672AdhBQSLtOKDKkadEck3iBy.jpg

Pobierz
  • 25
@hipodrom: nie czytalem

Wodomierz to zwykle zwykly wodomierz + nakladka ktora po zawolaniu podaje odczyt.
Mozes zobaczyc model wkleic w google i zobaczyc, a sam wodomierz nie ma wskaznika biegu bez wody, zreszta jak jest awaria w wodociagach to czasem tez mozesz nie miec wody w rurze od licznika i co wtedy? No nic
@hipodrom: wodomierze nie mierzą ciśnienia, tylko zliczają impulsy od przepływającej wody. Odczyt jest "na żądanie" i to tylko jak podjadą blisko do wodomierza, nikt tego nie monitoruje na stałe a tym bardziej zdalnie z siedziby firmy.
Pan hydraulik zapewne zamknie zawór w Twoim przyłączu w tejże studzience. Jak nikt z sąsiadów Cię nie podp* że ktoś grzebie przy zasuwie, to nikt się nawet nie zorientuje.

Zresztą... niedaleko na budowie kiedyś budowlańcy
@MiQ27: ciekawe, myślałem że serio ta nakładka ma jakiś super zasięg do jakiejś serwerowni kilkanaście kilometrów dalej ;P ale w sumie faktycznie, to przecież tylko sygnał radiowy... musieliby akurat jeździć i sczytywać...
@hipodrom: jak nie uszkodzisz plomby to nie będzie problemu, jednak jak coś się zrypie to dostaniesz opłatę jak by była nie nazwana "za kradzież wody" w różnych spółkach może to być i parę tysięcy, ale z reguły mniej -
zakręcić zasuwę w ulicy spokojnie możesz - reszta działania ostrożnie - żeby przez przypadek plomba się nie zepsuła - bo jak się zepsuje to lepiej było zgłosić i zapłacić parę zł za
@hipodrom: jak będziesz miał zdjęty wodomierz to też odczyta - bo nakładka podaje stan wodomierz (impulsów od liczydła) wiec nawet jak będzie na półce koło kibla to i tak odczyta - chyba że cofniesz i im błędy w odbiorze wody wyjdą itp ew jakby inkasent miał okresowo oględzin wodomierza dokonać ;D
@hipodrom: bez problemu powinien podnieść sam wodomierz bez dotykania rury PE, powinien on być zamontowany za tą rurą na zwykłych kształtkach stalowych.
Jeśli już jednak będzie chciał dotykać to PE przed wodomierzem to przypilnuj żeby było to zrobione prawidłowo, czyli nie na skręcane kształtki ogrodowe tylko zgrzewane elektrooporowo lub doczołowo (to akurat przy większych średnicach). To samo tyczy się rury, są jej 3 rodzaje i każda z nim może być
@hipodrom: Weź pod uwagę że zasuwa należy do wodociągów i on sobie nie może nią tak dysponować. Sąsiedzi mieli robione przyłącze i gość sobie sam zamknął zasuwę i przy okazji ją zepsuł. Podliczyli ich na 8k zł - asfalt, kopanie w ulicy itp.
Z tego co mówili, wystarczyło zadzwonić i powiedzieć i przeważnie nie wysyłają nikogo, tylko mówią że mogą zakręcić.
@Stealth: każdy kto budował się po 1996 powinien mieć swoją zasuwę. Przed 96 był tak, że na jednej podłączali kilka domów, ale stosowali też stal zamiast PE więc stal powinna być już wymieniona a przy okazji wstawiona zasuwa na każdy dom