Wpis z mikrobloga

Piszę pod tagiem, chociaż związek jest dość odległy i iluzoryczny – otóż może ktoś byłby zainteresowany pomocą w pewnym projekcie. Zrobiłem właśnie w excelu listę wszystkich rakiet ever, które z sukcesem wyniosły coś na orbitę. Jest to ponad 450 różnych modeli, przykładowy fragment (tylko rodzina Ariane):

Ariane-1
Ariane-2
Ariane-3
Ariane-40 H10
Ariane-40 H10-3
Ariane-40 H10+
Ariane-42L H10
Ariane-42L H10-3
Ariane-42L H10+
Ariane-42P H10
Ariane-42P H10-3
Ariane-42P H10+
Ariane-44L H10
Ariane-44L H10-3
Ariane-44L H10+
Ariane-44LP H10
Ariane-44LP H10-3
Ariane-44LP H10+
Ariane-44P H10
Ariane-44P H10-3
Ariane-5ECA
Ariane-5ECA+
Ariane-5ES
Ariane-5G
Ariane-5G+
Ariane-5GS

I teraz zamierzam w kolumnie obok wpisać udźwig na LEO każdej z nich (mam w tym konkretny cel, nie pytajcie:P) – jest to dość żmudna praca, sprowadzająca się do googlowania różnic w możliwościach poszczególnych typów rakiet.

Przyjmę z wdzięcznością każdą pomoc w tym pozornie bezsensownym zadaniu – mogę np. wysłać chętnemu na PW 10 czy 20 pozycji, oczywiście z prośbą o uzupełnienie udźwigu na LEO (wraz z podaniem źródła danych). Jakby się znalazło 20 osób, to całą listę ogarnęlibyśmy szybko i sprawnie.

Śmiałkowie proszeni są o Wiadomość Prywatną.

#spacex
  • 11
@texas-holdem: mnie się nie chce, ale proponuję żebyś wrzucił link do google calc oraz:
-zablokuj kolumnę z nazwami rakiet
-jeśli się da, to zablokuj żeby nikt nie mógł edytować wartości których sam nie wprowadził (nie wiem czy jest taki feature)
-dodatkowo możesz dodać inne kolumn:
-z linkiem do źródła
-loginem z wykop
-dodatkowym opisem
-przydałoby się też jakoś sprecyzować lub rozdzielić kolumny dla różnych jednostek (kg/lb/baseny olimpijskie)
-daj komuś do testów,
Jeśli się przeciągnie na przyszły tydzień to z chęcią pomogę. Po trzynastym powinienem mieć chwilę.


@tyrt: Projekt nie ma dead-line i jest rozwojowy. Najtrudniejsze (czyli zebranie w jedno miejsce wszystkich rakiet, które kiedykolwiek wyniosły coś z sukcesem na orbitę) już zrobiłem, zostało mi najnudniejsze.