Wpis z mikrobloga

Czy wie ktoś jak zamieniać audio w plikach .bik? chciałem zagrać w splinter cell chaos theory z modem zmieniającym cutscenki na zupscalowane (nie wiem jak to po polsku nazwać), ale gram też z polskim dubbingiem. Podobnie sprawa z raymanem 3 (zmienia scenki na te z ps2 w wyższej jakości) ale tym razem jest dziwnie bo pliki nie mają żadnego audio poza jednym nieużywanym przez grę.
#rayman3 #rayman #splintercell #gaming #pcmasterrace #bink
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KazdaNazwaJestZajeta: programem Kdenlive sprawdzisz z jakich ścieżek składa się plik bik, a za pomocą archaicznego RAD video tools można wyodrębnić te pliki audio, i skompresować film ewentualnie.

Spotkałem się z plikami bik w grach, gdzie ścieżka lektora była zapisana w 320 kbps mp3 stereo, co jest kompletnym bezsensem bo dużo zajmuje. A wystarczyło 64 kbps mono, i nikt by się nie spostrzegł, i wtedy powiedzmy z 3 MB robi się 0,3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@typowyhomar: już przy 128 kbps MP3 dynamizm muzyki spada gdy słuchasz przez głośniki (W przeciwieństwie do OGG i AAC).
Sporo uciętego sopranu, i niższe rozdzielczości midów, analizując Spektogram dźwiękowy.
@typowyhomar: Foobar2000 ma taki prosty podgląd Spektogramu. Łatwo można wychwycić czy plik FLAC jest fejkowy, i czy 320 kbps mp3 nie został przeskalowany z jakiejś niższej jakości.

W AAC i OGG można zejść dość nisko z kbps i oszczędzać na pamięci.
OGG jest otwartym formatem, i przeglądarka jak Firefox ją wspiera. W niektórych grach jest nawet wykorzystywany.
rukh - @typowyhomar: Foobar2000 ma taki prosty podgląd Spektogramu. Łatwo można wychw...

źródło: comment_16670745493pr3Gr3sCJpUOlc5kv62NJ.jpg

Pobierz