Wpis z mikrobloga

Ołtaszyn i Jagodno mają być odcięte od Wrocławia kolejną linią kolejową. Trwają konsultacje w jaki sposób to zrobić, a najistotniejszy temat to czy skrzyżowania torów mają być kolizyjne czy bezkolizyjne ze Zwycięską, Grota-Roweckiego, Buforową oraz przyszłymi (hehe) liniami tramwajowymi na Jagodno i Ołtaszyn/Partynice.

https://wroclaw.tvp.pl/56232947/tramwaje-na-oltaszyn-i-jagodno-odjezdzaja-w-nieokreslona-przyszlosc-wez-udzial-w-konsultacjach

#wroclaw
Wychwalany - Ołtaszyn i Jagodno mają być odcięte od Wrocławia kolejną linią kolejową....

źródło: comment_1633526082GibItZL6XgprR9PH1uC8Ib.jpg

Pobierz
  • 7
@Wychwalany: O tramwaje to raczej się nie martwią bo PKP to już chyba z 2 lata temu ogłosiło oficjalnie że żaden tramwaj na Jagodno nigdy nie powstanie bo to po prostu niemożliwe ze względu na przejazd kolejowy na Bardzkiej.
@Jankielo to też słyszałem ale nie wiedziałem czemu nie moga zrobić skrzyżowania.
Teraz doczytałem właśnie powód.
Bo co z tego że są takie skrzyżowania w różnych miejscach w Polsce (nawet we Wrocławiu) ale to kiedyś powstały i teraz nie pozwolą na to bo w Polsce mamy prawo nie dostosowane do tego, plus nie ma za bardzo materiałów do zakupu żeby to zrobić, i to że za granicą są takie skrzyżowania to nic
@Wychwalany: #!$%@? jeszcze nie ochłonąłem po info o remoncie placu społecznego dwa posty wyżej. Zlitujcie się xD

Btw ten fragment jest zajebisty:
"Celem jest analiza wyniesienia linii z dwoma torami na poziom +1" Czyli zbudowali linię, żeby najpóźniej za 7 lat ją wynieść na nasyp. Planowanie po sutrykowemu xD