Wpis z mikrobloga

W związku z moją działalnością na tagu #kredythipoteczny często pytacie mnie czym dokładnie się zajmuję, prosicie o radę. Poruszane przeze mnie kwestie dotyczą wielu aspektów finansowych, jednak największą popularnością cieszyły się właśnie kwestie mieszkaniowe. Często też toczy się w komentarzach dyskusja na temat z kim podjąć współpracę starając się o kredyt? Bezpośrednio z bankiem, z pośrednikiem kredytowym czy osobą zajmująca się szerszym spektrum finansów? Poniżej przedstawiam wam zakres moich obowiązków, oraz elementy w których mogę wam pomóc. Oczywiście zróżnicowane na podstawie tego na jakim etapie się znajdujecie.

Chcę kupić mieszkanie / dom za bliżej nieokreślony czas

Czy wiesz, na jakie mieszkanie Cię stać? Wiesz, na jakiej podstawie bank wycenia Twoją zdolność kredytową? Czy znasz wszystkie dodatkowe koszty związane z wzięciem kredytu? Jesteś pewny, że dasz sobie radę z bankiem i deweloperem sam? “Walkę” o rozsądny kredyt możesz rozpocząć z doświadczonym doradcą “w narożniku”. Jeżeli w Twojej głowie kiełkuje myśl o tej ważnej zmianie w życiu, czyli wsparciu się kredytem hipotecznym w zakupie mieszkania lub budowie domu, warto porozmawiać i upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do uzyskania najkorzystniejszych warunków:

Pomysł przetłumaczony na rzeczywistość
Zagadnienia podstawowe
Wstępne obliczenia
Rozważenie różnych opcji (m.in. długość kredytu, wysokość wkładu własnego)
Przybliżenie procesu
Zapoznanie z wymaganiami koniecznymi do pozyskania kredytu

Chcę wziąć kredyt w najbliższym czasie

To etap, w którym naturalnie pojawiają się emocje. Łatwo o popełnienie błędu, który może się okazać kosztowny na przestrzeni czasu. Jak mogę ułatwić bezbolesne przejście tego etapu?

Weryfikacja spełnienia wymaganych warunków (m.in. scoring, wkład własny)
Pozyskanie dostępnych ofert na rynku
Wspólna analiza ofert + symulacja kosztów
Pomoc w przygotowaniu pełnej dokumentacji kredytowej
Złożenie w banku i negocjacje warunków
Finalizacja procesu kredytowego aż do pozyskania środków

Posiadam kredyt. Co dalej?

Posiadasz już kredyt? Jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na to, że umiejętny monitoring zapisów Twojej umowy przyniesie realne (często znaczne) oszczędności. Poznaj, z jakiego wsparcia możesz skorzystać we współpracy ze mną:

Weryfikacja dostępnych ofert na przestrzeni trwania kredytu
Monitorowanie kosztów kredytowych w czasie
Aktualizacja umów majątkowych i ubezpieczeniowych
Możliwość konsolidacji kredytów
Rozwiązania związane ze wcześniejszą spłatą kredytu
Refinansowanie kredytu

Rozważam mieszkanie pod inwestycję

Chcesz porozmawiać o zakupie kolejnego mieszkania – tym razem pod inwestycję? Odpowiedz sobie na pytanie jakie są Twoje oczekiwania? Czy interesuje Cię krótkoterminowa partycypacja w inwestycji deweloperskiej, mieszkanie pod wynajem lub zakup działki, mieszkania oraz późniejsza odsprzedaż. Może nie oczekujesz zysków, ale boisz się inflacji, a Twoje dzieci niedługo udadzą się na studia?

Analiza obecnej sytuacji i prognoz rynkowych
Przybliżenie możliwości i kosztów związanych z kredytem
Symulacja różnych rozwiązań w celu maksymalizacji zysków
Temat ewentualnej konsolidacji zobowiązań
Rozwiązania związane ze wcześniejszą spłatą zobowiązań
…i wiele więcej

Dużym docenieniem z waszej strony jest wasza aktywność pod wpisami. Pozwoliłem sobie więc zrobić bardziej bezpośrednią reklamę mojej usługi. Jeśli potrzebujecie pomocy możemy porozmawiać telefonicznie, umówić się zdalnie lub spotkać osobiście w Krakowie.

droetker4 - W związku z moją działalnością na tagu #kredythipoteczny często pytacie m...

źródło: comment_1633522057pqi2TX7ebfRrEBuh0L0c8K.jpg

Pobierz
  • 4