Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam taki oto pilocik do bramy jak na zdjęciu poniżej. Najbardziej denerwujaca w nim jest ta niebieska dioda, w nocy świeci tak że bez problemu rozświetla całe wnętrze auta nie mówiąc o wzroku jak się przypadkiem w twarz wyceluje... Druga sprawa to pobór energii, taka mocna dioda pewnie więcej energii ciagnie niż nadajnik więc postanowiłem się jej pozbyć.
Wylutowując zaznaczony rezostor 47ohm pilot całkowicie przestał działać więc obwód z diodą niestety jest konieczny. Jak tam dla testu wlutowałem ok 500ohm to dioda się lekko żarzyła a brama nie otwierała. Wróciłem do 47ohm ale zwarłem piny od diody i efekt jest taki że dioda się nie świeci a brama otwiera ;)

Pytanie teraz brzmi; czy to jest bezpieczne i czy pobór energii się faktycznie zmniejszył a może dioda dodatkowo jakoś prąd ograniczała a teraz jedynym ograniczeniem jest ten rezystor 47ohm i dobrze było by go zmienić na np. 100ohm albo jeszcze większy?

#elektronika
Ari93 - Mam taki oto pilocik do bramy jak na zdjęciu poniżej. Najbardziej denerwujaca...

źródło: comment_1633446911j7Z6lfNbyRGtxsZBT5ShjZ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokazbobra: ktoś z sąsiadów mówił że raz na pół roku baterie musi zmieniać gdzie ja taki pilot miałem kiedyś do fiata i baterii nie zmieniałem chyba nigdy czyli kilka lat. Winę zwaliłem na tą "szaloną" diodę a że akurat mi jedna bateria padła to postanowiłem poruszyć temat ;p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slavoy: tak. Jak mierzyłem to tam jest 2,6V co przy 47ohm daje 55mA 144mW.
Teraz pytanie czy tak może zostać... Bramę otwierałem z 10 razy i jeszcze działa a wyładowana bateria jeszcze nie umarła całkowicie. Generalnie baterie baterie przełożyłem z drugiego pilota, jak obie poleżały z godzinę to pod miernikiem się okazało że obie mają jakieś 10,44V z tym że jedna właśnie jeszcze działa a z drugą dioda przygasa a brama
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: być może, nie wiem na 100% co jest na pinie 2. i pinie 8., nie znam się na tych pilocikach. W każdym razie obwód leda się zamyka na nóżce 8 i wg opa dioda świeci cały czas, więc mój sposób powinien wyeliminować tę niegodność tak czy inaczej :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slavoy: niee no, aż tak chyba kombinować nie będę, póki co się cieszę że dioda nie działa ;P

@wypokowy_expert: chyba nie do końca, jak przyłożę sondy miernika do tych blaszek od baterii ten pokazuje 550kOhm także bateria całkowicie rozłączona nie jest.

@rybeczka: generalnie używany jest tylko ten biały czyli na powyższych fotkach ten lewy, dalej od diody.
Próbowałem miernik wpiąć pomiędzy minus baterii a pilotem ale wtedy po naciśnięciu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slavoy: w sensie świeci jak się trzyma kliknięty przycisk ;p
Generalnie mam nowe baterie, w wolnej chwili muszę sprawdzić czy oba piloty mają taki sam zasięg
  • Odpowiedz
w sensie świeci jak się trzyma kliknięty przycisk ;p


@Ari93: jaa to czego gitare zawracasz xD Zostaw to jak jest i tyle. A jak cię dioda #!$%@?, to zamaluj pisakiem jak wyżej poradzili. I rozewrzyj tego leda, bo teraz jest gorzej niż na początku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: w spoczynku jakiś nieduży pik jest i w ciągu ok 5s spada do 0. Wydaje mi się że minimalnie dioda mruganie przy podlaczeniu baterii.

@slavoy: a w jakim sensie gorzej, więcej prądu zjada? Może rezystor wtedy dodatkowo zwiększyć?
  • Odpowiedz