Wpis z mikrobloga

Pany, potrzebuję kierownicę gravelovą, z delikatną flarą. Biorę pod uwagę trzy modele:
PRO LT Gravel
Accent Furious
Merida Gravel Expert

Teraz taka kwestia: w szosie mam kierownicę o szerokości 42cm. W kierownicach gravelowych podana szerokość dotyczy kierownicy w górnych chwycie, czy w dolnym, po rozchyleniu?
Miał ktoś do czynienia z powyższymi kierownicami?
#rower #gravel #szosa
  • 14
  • Odpowiedz
@uytx: Z jednej strony wygoda w górnym chwycie, zwłaszcza jak ktoś ma problemy z nadgarstkami, z drugiej strony szeroki dolny chwyt świetnie się sprawdza w trudnym terenie, zwłaszcza przy zjazdach. Po prostu ten sam powód, dla którego stosuję się tak szerokie kierownicę w mtb - lepsza kontrola.
@venom_ra: Każda racjonalna rada się może przydać ;)
  • Odpowiedz
@guru8: Z jakiego powodu wygodna w górnym chwycie? Męczę trochę, ale i tak chciałbym kupić węższą kierownice do mojego tribana to może z flarą kupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@guru8: zazwyczaj podają oba wymiary, np. Accent Execute 44cm (taką mam) ma podane 440 / 464mm i faktycznie tyle jest. Furious ma odpowiednio 440 / 479mm, nieco szerzej na dole.

Ja to jestem inny, dużej flary nie lubię, bo jeździ mi się mniej wygodnie...
  • Odpowiedz
@uytx: Spokojnie, nie każdy jest alfą i omegą ;)
No mi się wydaję, że dłonie mają bardziej komfortowe ułożenie pod niewielkim kątem, ale tutaj ekspertem nie jestem. Z tym, że w szosie takie rzeczy raczej się nie sprawdzają, przez rozchylenie kierownicy jest się mniej aero ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JestemKrzysio: No Accent faktycznie podaje wymiary w obu poziomach, ale mi się wydaję że jakiś czas temu
  • Odpowiedz
@uytx: @guru8: ja zmieniłem w szosie z 440 na 400 kierownice, zniknął problem z drętwiejącymi palcami, do tego rower zrobił się taki bardziej zwrotny, po prostu wbrew intuicji lepiej mi się manewruje z wąską kierownicą. Ogólnie bikefitterzy zalecają dobór szerokości kierownicy na podstawie rozstawu ramion, u mnie wychodzi 410 mm i zdecydowałem się na węższą kierownicę
  • Odpowiedz