Wpis z mikrobloga

Mirki, jeszcze 4 lata będę studiował. Ogarnąłem już podstawy do Web Devu, docelowo planuję uderzać w fullstack. Ktoś może doradzić co z back i front ogarnąć, frameworki itd? Brakuje mi typowania jak w C#, więc myślałem nad Typescriptem z vue lub angularem, ale jednocześnie React kusi swoim native, redux i skalowalnością na wielu urządzeniach. Co do back, to nie mam pojęcia.
#pracbaza #programista15k
  • 5
@Summar: Czyli mówisz, że lepiej się nie pakować w PHP ani Ruby? W sumie wychodzi, że musiałbym ogarnąć MERN stack, myślałem też nad MEAN, ale zaufam. Rozumiem, że do reacta też redux i native? A do back odświeżyć też SQL gdyby relacyjna się trafiła.
@WypadlemZKajaka: Tak myślałem, czasami miałem wrażenie jakby PHP stworzył ktoś kto w ogóle do programowania nie powinien był siadać. Dobra to zabieram się do pracy MERN z native, redux i SQL w 4 lata. Myślę że możliwe.
Edit: mam nadzieję, że do tego czasu rynek juniorów się poprawi, bo obecnie bootcampowcy rozwalili go totalnie. Studia + portfolio i powinno pójść gładko
@PoProstuStudentIT: z react native też dałbym sobie spokój PWA wystarczy, z rzeczy do ogarnięcia to jest jeszcze git, github, docker, może jakieś usługi chmurowe (aws/gpc/azure) lub jakiś linux i apache/nginx, generalne workflow.