Wpis z mikrobloga

@Mikstolar: a co jesli to by byla zageszczarka tak okej ? nie lepsza nie gorasz niz inne w podobnej cenie ? i tylko dlatego ze ma gola babe ma 5x wiecej wyswietlen czy nie warto takiego marketingu zastosowac? na pewno w popularnych wyszukiwaniach sie juz znajduje
  • Odpowiedz
@Mikstolar: ja wiem ze to absurdalne, na twoja decyzje pewnie to nie ma wplywu juz teraz ale jest cos takiego jak bledy poznawcze, ogolnie one wynikaja z tego jak nasz mozg gromadzi dane i jak je przetwarza w procesie myslowym i niestety takie reklamy dzialaja
poczytaj sobie o bledach poznawczych, polowa wspolczesnej ekonomi jest o to dzisiaj oparta w analizych i spekulacjach
  • Odpowiedz
@Mikstolar: Wystarczy tutaj zobaczyc jak rozowy zrobi wpis to nagle inny odbiór i podlizywanie XD To taki majster tez pewnie chętniej kliknie w sprzet
  • Odpowiedz
@Mikstolar: Ja trafiłem na allegro na sklep, gdzie rozebrane laski w taki sposób reklamowały komputery poleasingowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też nie ogarniam, tego kto by się sugerował przy zakupie narzędzi tym, że reklamuje to rozebrana baba.
  • Odpowiedz
@sroczka007: to zalezy o jakim produkcie mowimy, jaki jest sposob nabycia tego aktywa itp bo te schematy beda inne dla np akcji na gieldzie a inne dla produktow codziennego urzytku a jeszcze inne dla np mieszkan albo maszyn ktore planujemy urzywac dlugi okres

tutaj artykol (znalazlem na szybko) https://www.marketing-automation.pl/jak-heurystyki-i-bledy-poznawcze-wplywaja-na-nasze-wybory-konsumenckie/

jak bys szukal czegos ciekawego o tym to polecam ksiazke "Pulapki myslenia - o mysleniu szybkim i wolnym" kohmana(gosc dostal nobla z
  • Odpowiedz