Wpis z mikrobloga

#technika #komputery #laptopy Joł! Mam taką przypadłość w domu, która mnie przeraża... Mianowicie we wszystkich komputerach, które miałem do tej pory (chyba koło 6-7, laptopy, stacjonarki), które podłączam jedynie w domu, dzieją się dziwne rzeczy. Zawsze jest to samo - sporadycznie wywala klawiaturę, słychać charakterystyczny dźwięk odłączania i wysiada na jakiś czas, potem wraca... To samo z myszką. Tak jest w stacjonarkach, laptopach. Po jakimś czasie użytkowania te kompy siadają - płyta główna z reguły. I nie, nie miałem zasilaczy z czarnej listy, mam którąś już listwę antyprzepięciową, był elektryk i wsio ok, stabilnie, nie ma przebić. To dzieje się ciągle, nie że w jakichś godzinach. Ten sam laptop podłączony gdzie indziej bardzo dobrze działa... Ciągle to samo, czy stacjonarka, czy laptop.... Poltergeist, czy mam dom postawiony na niewybuchu jądrwym? Zastanawiam się serio nad kupnem licznika geigera... A i tv też wariuje, każdy...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tony94: Pomiar sieci jak do certyfikatu, tylko z okresem pomiaru kilka godzin i wyjdzie pewnie jakieś wąchanie na sieci co zaburza prace elektroniki.Musiał byś zamiast listwy zastosować filtr aktywny aby wyrównać sinusoidę i ewentualne zmiany natężenie
  • Odpowiedz
@Tony94: wydaje się że jedyna możliwość to problemy z zasialniem- może znajdzie sie jakiś wykopkowy elektryk który coś więcej doradzi. Dużo mój wpis nie wnosi ale może wyskoczy wyżej :)
  • Odpowiedz
@majk3l: Nie ma nic wspólnego prócz prądu, ewentualnie poltergeista. Wszystkie klawiatury, myszy, telewizory przeskakują, zacinają się :(
  • Odpowiedz