Wpis z mikrobloga

@Czimchik: korzystając z tej samej zależności: 21 * 0.01 * 37 = 37 * 0.01 * 21, można policzyć najpierw 21 * 37, a potem przecinek przesunąć o dwa miejsca w prawo, co faktycznie jest łatwiejsze (zwłaszcza, jak rozbijesz sobie to na 2 * 10 * 30 + 2 * 10 * 7 + 1 * 37)
  • Odpowiedz
@1r0n: Kurła i to jest przydatne a nie wzory skróconego mnożenia xD Oczywiście w szkole nikt tego nie powiedział (albo nie słuchałem)
  • Odpowiedz
  • 15
@1r0n: Kurła i to jest przydatne a nie wzory skróconego mnożenia xD Oczywiście w szkole nikt tego nie powiedział (albo nie słuchałem)


@jajcek wydaje mi się, że mówili o przemienności mnożenia...
  • Odpowiedz
Nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Naprawdę nikt wam nie powiedział w podstawówce, że mnożenie jest przemienne?

To upadek polskiego szkolnictwa, czy wyrafinowana zarzutka, szczerze to chciałbym, żeby to było to drugie, ale niestety wygląda, że nie ( _)
  • Odpowiedz
@maciejg: Przemienność mnożenia wiadoma sprawa, że 6 x 50 to jest to samo co 50 x 6. Natomiast jeżeli chodzi o procenty masz 0.06 x 50 = 3 że jest tożsame z 0.5 x 6 = 3. Nikt mi tego nie powiedział, sam też na to nie wpadłem (nawet nie myślałem o tym)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
jeżeli chodzi o procenty masz 0.06 x 50 = 3 że jest tożsame z 0.5 x 6 = 3.


@jajcek: nom czyli

6 * 0.01 * 50 = 50 * 0.01 * 6

Czym to się różni od 6x50 = 50x6 ? XD
  • Odpowiedz