Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do nagrania powtórnej rozmowy z scamerem:

https://www.wykop.pl/link/6298433

Przesłuchałem sobie na spokojnie i chyba odkryłem dlaczego ten wała tak dużą skuteczność. Ci Ukraińcy którzy dzwonią chyba naprawdę wierzą że pracują w call center prawdziwego banku a nie uczestniczą w scamie. Ten Andrei przez całe nagranie zachowuje się i brzmi jakby nie wiedział dlaczego gość jest dla niego taki niemiły i każe mu #!$%@?ć. W sensie że gdyby wiedział że jest scamerem to rozłączył by się a nie próbował dalej gościowi udowadniać że dzwoni z banku. Więc mam taką nie popartą dowodami teorie że mózg operacji prowadzi wyglądające legitnie call center(biuro, kompy,słuchawki+ sporo ludzi ) i zatrudnia mało rozgarniętych technologicznie młodziaków z Ukrainy którzy wabieni pewnie dobrą kasą dowiadują się na szkoleniu że teamviewer to aplikacja banku i ze oni pomagają tym ludziom do których dzwonią , bo dzwonią z takim przekonaniem jak dowolny inny telemarketer który dał sobie wyprać mózg na szkoleniu sprzedażowym i nawet nie mają świadomości w czym uczestniczą…
Czy ktoś może ma informacje na temat rozbicia takiej grupy przez policję i jak to wyglądało ? Czy to była melina w której kilku szemranych typków dzwoni po ludziach czy biuro w ładnym biurowcu z ołpenspejsem? @niebezpiecznik-pl , @ZaufanaTrzeciaStrona - macie może info jak to się odbywa i czy nasze organy ścigania coś w temacie robią? #banki #scam #bezpieczenstwo #informatyka #callcenter
  • 1