Wpis z mikrobloga

#xerxesrzezbi zapraszam do obserwacji postępu nad kolejnymi moimi pracami z gliny polimerowej i epoksydu milliput( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Fotka skrzydelka. Dorobilem reszte piorek i caly pierwszy rzad mam w komplecie:)

Musze jak widzicie robic naciecia bo krzywi mi sie skrzydlo:/ czemu sie krzywi? Bo na samym poczatku uznalem ze dobrze bedzie dac wiecej gliny w miejscu w którym sa kosci, zeby usztywnic calosc. Niestety powierzchnia skrzydla jest duza i dosc mocno ono pracuje wraz ze zmiana temperatury (podczas wypalania). Calosc ma mniej niz 1mm grubosci a w miejscu w którym naturalnie sa kosci jest okolo 6mm. Pracuje bo musi pracowac. Drugiego skrzydla juz tak nie zrobię a to jakos poprawie.

Teraz stoje przed dylematem czy lepiej zrobic cala strone skrzydła do konca na gotowo - dodac kolejne rzedy pior czy zrobic najpierw po przeciwnej stronie...
Pytanie moze glupie ale jak znowu nelepie pior tylko po jednej stronie to sie moze okazać ze sie po raz kolejny powygina. Sam nie wiem.
Mozliwe ze bledem bylo wykonywanie skrzydel o grubosci ponizej 1mm, byc moze grubsze bylyby bardziej stabilne podczas utwardzania:/ z drugiej strony mialbym grube piora. Ehhh

Ps troche zfazowalem te grube warstwy skrzydla ale nie wiem czy ich nie obetne zupelnie i nie wkleje czegos nowego

#handmade
#rekodzielo
#sztuka
#glina
#diy
#figurki
#rzezba
PWRXerXes - #xerxesrzezbi zapraszam do obserwacji postępu nad kolejnymi moimi pracami...

źródło: comment_1633243931ZCjK29T2UICXD3PjcKy7LV.jpg

Pobierz