Wpis z mikrobloga

Hej, szukam jakiegoś rozwiązania na czujnik cofania/kamerę cofania do mojego clio IV. Zastanawiam się nad nakładkami na lusterka z kamerą cofania na ramce tablicy z tyłu, ale imo to wygląda trochę na januszerke. Zauważyłem że kamerki 70mai mają kamery na tylną szybę, które (o ile dobrze rozumiem) można wykorzystać jako kamerę cofania. Czujniki cofania mogą nie wykryć metalowych słupków których na naszym osiedlu jest sporo. Mirki podzielcie się z jakich rozwiązań wy korzystacie.

#motoryzacja #pytanie #kamerasamochodowa #kameracofania #samochody #clio #renault
ehCzyJestWolnyJeszczeJakisFajnyNick - Hej, szukam jakiegoś rozwiązania na czujnik cof...

źródło: comment_1633204641H2lmWoLsBx1iRmETO4D7nR.jpg

Pobierz
  • 4
Zauważyłem że kamerki 70mai mają kamery na tylną szybę, które (o ile dobrze rozumiem) można wykorzystać jako kamerę cofania.


@ehCzyJestWolnyJeszczeJakisFajnyNick: na czym to chcesz wyświetlać? Jedynym sensownym wyjściem jest radio z dużym ekranem, bo te ekraniki 2 cale i kamera która niewiele widzi w ciemności to kiepskie połączenie.

Czujniki cofania mogą nie wykryć metalowych słupków których na naszym osiedlu jest sporo. Mirki podzielcie się z jakich rozwiązań wy korzystacie.


@ehCzyJestWolnyJeszczeJakisFajnyNick:
@ehCzyJestWolnyJeszczeJakisFajnyNick: kamera ma wiele zalet tam gdzie czujniki sobie nie poradzą (cofanie przed rowem czy innym dołem) czy podgląd pomaga w paru sytuacjach (na szybko widzisz linie czy krawężnik przy parkowaniu), no ale po pierwsze musi być zestaw dobrej jakości (za równo kamera jak i ekran), a po drugie nieco inaczej ustawia się wideorejestrator i kamerę cofania - oba na raz to co najwyżej słaby kompromis.
@ehCzyJestWolnyJeszczeJakisFajnyNick: Da się wymienić radio na normalne, koszt około 600-1000 złotych poza aso oczywiście… natomiast co do czujników to raczej wykrywają wszystko bez problemu. Kamerę cofania można dodać ale jest z tym trochę zabawy bo na 99% nie masz okablowania i trzeba od zderzaka do radia ciągnąć kabel… No ale jak nie masz tez czujników to można to ogarnąć naraz