Wpis z mikrobloga

  • 14
no tak, kurz tak przylega, że woda pod dużym ciśnieniem nie jest w stanie go zmyć. Czym masz #!$%@? samochód wysmarowany? Miodem?


@mamabijeatataniezyje Przecież takie debilizmy muszą plusować jakieś ameby, które w życiu nie myły samochodu XD
  • Odpowiedz
no tak, kurz tak przylega, że woda pod dużym ciśnieniem nie jest w stanie go zmyć. Czym masz #!$%@? samochód wysmarowany? Miodem?


@mamabijeatataniezyje: wystarczy wosk/polimer z przedostatniego etapu na myjce bezdotykowej żeby Ci się syf osadzał.

Typy chyba nie ogarnęli w czym problem (widać dyskusja, czy szczotka czy gąbka xDDDD). Gardzę tymi januszami, którzy wjadą na myjkę i myślą, że są u siebie na podwórku. O ile się nie mylę takie myjnie mają na celu szybkie ogarnięcie sobie autka po taniości, wrzucasz dychacza, robisz max 5-7 minut i wynocha.

Ale niee, wjedzie taki jak wyżej, pianka, jedzie gąbką, potem spłucze i jeszcze zacznie nakładać swój wosk i na końcu zacznie to polerować. Wyjmę sobie jeszcze dywaniki i przemyję? Czemu nie. O jezu, ale z nich kapie! Postawię obok niech obciękną a w międzyczasie wyczyszczę dokładniej felgi.
  • Odpowiedz
  • 1
Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi którzy myją auta na tych #!$%@? myjniach. W wawie żeby umyć na tym auto trzeba zapłacić ok 20zl, a na następny dzień i tak zacieki lub kurz/osad jeśli się nie chce jeszcze Manualnie roboty #!$%@?. A za 30zl oddajecie auto na myjnie ręczna gdzie myją zajebiście i takie mycie starcza na 2-3 tygodnie i nie ma prawa być zacieków ani kurzu na następny dzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rosso_corsa: też tak myję jak nie ma kolejki. Jak jest to odjeżdżam na bok i wycieram szmata na mokro, wracam na myjnię przelecieć drugi raz karcherem. W innym wypadku auto wygląda jak gówno a nie jak po myciu.
  • Odpowiedz
  • 8
@rosso_corsa no tak, przyjechał na myjnie i myje samochód, cos strasznego.

Prawdę piszą wszyscy co mówią że bez przejechania gąbką/szczotą (własną, bo te na myjni wyglądają jak łeb Michała Pola) nie ma szans usunąć kurzu. Woda pod ciśnieniem tego nie ruszy. Jak ktoś twierdzi inaczej to chyba jeszcze nie ma własnego auta.

Inna sprawa, że ja to mam w dupie, jeżdżę na myjkę żeby pyk pyk trochę auto do znośnego stanu doprowadzić i tyle. Wiem że ten kurz zostaje, ale nie myje dokładnie, bo i tak po trasie powrotnej znów będzie zakurzony. Nie zależy mi.
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: co do blokowania 15 minut myjki no to cóż, w czwartek czekałem na znajomego pod taką myjką i sobie obserwowałem jak ludzie z nich korzystają... leją pianę przez 5 minut a potem przez 20 polewają to wrzątkiem z innego szlaufa?(nigdy nie korzystałem to nie wiem)
I cała operacja szchodzi im w więcej niż 15 minut to na 100%, więc jeśli ingerencja szczotki/gąbki coś daje to jak najbardziej polać pianą
  • Odpowiedz
Dobrze że jednak jeszcze nie do końca wszyscy powariowali, nie chcę mi się oznaczać wszystkich normalnych kierowców we wątku.


@login-jest-zajety: ludzie powariowali. Na myjni bezdotykowej płacę za wodę/chemię, a nie za czas stania. Mogę sobie myć ile chce, choć celowo wybieram godziny tak, żeby unikać tłumów. We własnym garażu nie da się, bo nie ma odpływu, a na podwórku zgodnie z prawem nie wolno, z tego samego powodu. Swoją drogą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Dobrze że jednak jeszcze nie do końca wszyscy powariowali, nie chcę mi się oznaczać wszystkich normalnych kierowców we wątku.


Po to są myjnie, także bezdotykowe, żeby sobie legalnie i spokojnie umyć samochód. Mogę sobie psikać na samochód ile chce ale nie mogę stać ile potrzebuję?

@darek-ch-1: lancą do tego służąca.

Pokaż mi zapisy regulaminu, że mam stać tam nie dłużej niż
  • Odpowiedz
@login-jest-zajety: :) wiedziałem, że bedzie o paczkomacie. Wróćmy jednak do jakichś konkretów.

Myjnia służy do mycia, nie ma tam słowa o tym, że tylko spłukuje, zresztą jednym z programów jest spłukiwanie. Więc słaby to argument.

Chyba przesadzasz, postój a umycie auta to są dwie zupełnie różne sprawy. Po to się jedzie na myjnie, żeby wyjechać z niej umytym samochodem, jeśli proszek i piana nie doczyszczaja, to sobie użyję nawet całej
  • Odpowiedz