Wpis z mikrobloga

Oho to ci dopiero zagwozdka.
Hucznie zapowiadane MMO od Amazonu na Metacritic ma ocenę 2.5 i chyba się obniża, może przebije nawet w3 reforged.
Wygląda na to że dobrze zrobiłem nie kupując tej gry, jeśli twórcy nie potrafili za pieniądze z preorderów postawić porządnych serwerów to możliwe że ich mmo będzie tylko sezonową ciekawostką po kilku latach produkcji.
Czyżby to MMO była aż tak złe?
#newworld #mmorpg
  • 12
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad:

Myślę że serwery to ostatnie do czego trzeba się przyczepić. Zwyczajnie przerosło oczekiwania. A więcej na mapę wpuścić ludzi nie można.

brak pływania,
upadki z x wysokości,
zabawa wagą przedmiotów założonych
powtarzalne questy
dużo biegania
słaby endgame(aktualnie)
problemy z klientem(wyłączenie się, bugowanie dzwięków, bugowanie kolejki questów, bugowanie kolejki dołączania do serwera)
za mało miejsca w magazynach
magazyny osobne w każdym mieście to lipa
to samo z targowiskiem, każdy obszar ma
  • Odpowiedz
@Poza-kontrolo: I nie mają prawa? Przedsprzedaż trwała od dłuższego czasu, premierę przekładano wielokrotnie więc mieli czas i środki na przygotowanie serwerów a hype był spory i racjonalnie byłoby pomyśleć że serwery nie wyrobią. Komentarze na metacritic nie odnoszą się tylko do tego, przeczytałem kilkanaście i wygląda na to że poza słabymi serwerami sama gra jest mocno przeciętna. Rozgoryczenie ale w przypadku diablo pozytywy i negatywy idą prawie łeb w łeb a
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: jakby było tak złe to by teraz 800k nie było w gierce. Minusem jest tutaj połowa tych osób co siedzi w kolejce. Chociaż mogliby grać na tych mniej zaludnionych, no ale wiadomo... ciężko się nastawić na inny server, jak ziomki np już grają na jednym konkretnym. Tak samo, kto zdecyduje się zmienić server, jak w aktualny zainwestował już kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin.

Myślę że jak wejdą transfery to troche się
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: XD No i to jest piekno metacritic, diablo 2 gdzie zmieniono tylko tekstury leci na fejmie gry wydanej 20 lat temu, a tu masz grę która nie jest może jakaś 10/10, ale jest to dobry tytuł mmo. Dwa to widać jaki toxic jesteś, bo kolejna osoba sra się, a nie podaje argumentu
  • Odpowiedz
bo kolejna osoba sra się, a nie podaje argumentu


@Poza-kontrolo: o co się sram? Gra była na mojej liście ale zrezygnowałem w sierpniu i teraz sobie przypomniałem oglądałem kilka gameplayów zobaczyłem ocenę na metacritic i napisałem tu wpis? Czy ja coś tej grze osobiście zarzuciłem oprócz tego:

możliwe że ich mmo będzie tylko sezonową ciekawostką po kilku latach produkcji.

?
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: Powiem ci tak. Grałem w masę MMORPG w życiu. Naprawdę mogę nazwać się weteranem tego gatunku. Jedynie WoW mnie mega wciągnął przez te wszystkie lata. Aż do czasu New World. Dosłownie wciągnęła mnie ta gra jak za czasów początku WoWa, a to o czymś świadczy. Nie kieruj się negatywnymi opiniami, bo większość z nich jest spowodowana długimi kolejkami na serwery. Gra sama w sobie jest fenomenalna. Jak jeszcze Amazon dorzuci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SargonofAkkad: Dlatego metacritic nic ci nie powie o tej gierce. Powiem nawet, że takie wylewanie jadu przez graczy doprowadza do tego, że te metacritic jest gówno warte. Na premierę było 200 serwerów, teraz jest ich ponad 600, a pamiętajmy ze od premiery minęło 5 dni, a więc szybko reagują. W tej chwili jest już parę serwerów, które w szczycie nie dobiły do 2k osób, czyli w ogóle nie było na nich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SargonofAkkad: bo ludzie walą niskie oceny za to, że musza czekać w kolejce. Mogli zrobić serwer i na każdy dać 5 kanałów tak jak w GW2. Nie zrobili tego.

Sama gra - dla mnie bomba. Powtarzalne questy? No to coś bierze z miasta - pewnie, że tak. Wątek główny jest spoko.
Walka - spoko. Lore - zajebiste. Klimat - trochę tych Piastów z Karaibów za dużo ale jest gitara.

Ja nie
  • Odpowiedz