Wpis z mikrobloga

nie licząc że prawie każdy z mojego otoczenia wyśmiałby takiego pieska, to właśnie nocne harce tych stworzeń były by dla mnie największą przeszkodą. Znajomi kiedyś mieli, świetnie się dogadywał z psami, używał kuwety i nie dawał spać w nocy xD
  • Odpowiedz
@Eschios: przede wszystkim musicie mu zapewniać bardzo dużo ruchu, znacznie więcej niż psu. A w domu musi mieć zajęcie. Na przykład zabawki wypychane karmą. Jeżeli ilość ruchu będzie wystarczająca to w nocy będzie spał jak suseł :)

@gasu_kurobikari: taki lis waży w porywach 10kg. Chudego lisa od grubego różnią dekagramy, kilogramy to zbyt duża jednostka na tak małe zwierze. A w każdym razie nie mógłbym użyć słowa "wiele"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pierorzek: dużo pracy mamy z nim behawiorystycznej, ucieka przed smyczą, a na dworze prawie się nie rusza, leży tylko i ucieka do domu. Może mieć lęk do dużych przestrzeni po życiu w klatce, nad czym oczywiście pracujemy.
  • Odpowiedz
@Eschios: opiekowałem się kotem który potrzebował dużo ruchu i jednocześnie bał się smyczy. Zabierałem go do parkingu podziemnego swojego bloku gdzie w środku nocy nikt nie jeździł i było dużo miejsca.

Jeśli nie masz takiego luksusu u siebie to warto być konsekwentnym. Nie wyszarpuj go siłowo na zewnątrz tylko jeśli na przykład mieszkasz w bloku zostaw otwarte drzwi na klatkę. Z czasem będzie wychodził coraz dalej.

Co do smyczy próbowałeś
  • Odpowiedz