Wpis z mikrobloga

@kodijak: to bezsens w #!$%@?, wpłaciłem swoje 90k, zarobiłem 40k, ale muszę wydać wszystko, żeby nie płacić podatku? ten kraj jest #!$%@?, myślałem, że tylko dochód, a nie przychód.
@Trusky92 bo to jest zwolnienie z podatku a nie jego darowanie, jak wydasz mniej na cele mieszkaniowe to odpowiednio mniej zapłacisz dochodowego. Dodatkowo jak w zeznaniu zadeklarujesz że wydasz wszystko a wydasz tylko połowę to musisz zapłacić jeszcze zaległe odsetki z trzech lat.
@kodijak: No dobra, ale skoro teoretycznie mam 40k zysku to powinienem płacić od tego zysku, kapitał był mój, który już opodatkowali 15 razy, ale spoko i tak ich wyrucham na ten podatek i tak, nie mam zamiaru już więcej dokładać do tego #!$%@?łka, wystarczająco płacę co miesiąc.
@Trusky92 płacisz podatek od dochodu 40k minus parę procent i minus koszt uzyskania. Jak nie chcesz zapłacić nic to czekasz albo 5 lat albo całość uzyskanej kwoty ze sprzedaży przeznaczasz na cele mieszkaniowe. Nie płacisz podatku od 130k.
@kodijak: Ja wiem od czego nie zapłacę podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to jest #!$%@?, myślałem, że kapitał mogę zostawić, a wydać dochód i wtedy dostanę ulgę, bo spożytkowałem zarobek na cele mieszkaniowe.