Wpis z mikrobloga

@darthbob Po pierwsze nie mam dzieci. Po drugie napisalem ze nie jest to zadna metoda wychowawcza (wiec cale pytanie w ankiecie z dupy) a co najwyżej może byc elementem. Po trzecie cytujac wlasny wpis "w zależności od kontekstu moze miec pozytywne dzialanie badz skrajnie negatywne. Podajesz przyklad negatywnego.
@pogop: z jednej strony, jest to bicie dzieci, i należy to tępić.
Z drugiej, jak w przedszkolu/podstawówce #!$%@?łem akcje za które mogli mnie wywalić ze szkoły, lub mogłem komuś zrobić krzywdę (pokroju blokowania drzwi od klasy krzesłem, lub rzucanie po klasie nożyczkami) to klapsy zadziałały, i zapamiętałem że tak nie wolno, i zachowywałem się już normalnie.

W skrajnych przypadkach jakim ja byłem, nie uważam tego za coś złego, ale tylko w
@haja90: nawet jako element jest to złe moim zdaniem. Bo co zrobisz jak dziecko uderzy swojego młodszego brata? użyjesz pasa? a może dopiero jak uderzy go po raz trzeci? Dziecko nie zapamięta dlaczego to co zrobiło jest złe, ewentualnie zapamięta, żeby tak nie robić bo za to jest lanie (a i to tylko wtedy gdy się dowiesz).

A podasz przykład działania pozytywnego? bo nie rozumiem o co chodzi
@pogop: Super, bicie dziecka jako forma wychowywania xD Te 31 osób, które do tej pory odpowiedziały jako "tak" niech jebną swojej żonie


Ja dopiero jak jebnalem żonie to kliknąłem "tak". Ale w sumie mogę jej jeszcze raz wysprzeglic na zaś ( ͡º ͜ʖ͡º)
@pogop: dzieci zapamiętują fakt bicia i tego jak się wtedy czuły, a nie to, za co dostali karę. Nie jest to metoda wychowawcza, a metoda wyżycia się rodziców na własnym dziecku za brak umiejętności umiejętności wychowawczych. Polecam książkę "beze mnie jesteś nikim", tam ten temat jest poruszony